عمومی

به دیجیتال اعتماد نکن! – اخبار استانی

هرگز این عبارت را به عنوان یک اصل در عصر جدید فراموش نکنید: “به دیجیتال اعتماد نکنید!”

به گزارش اخبار استانی، عصر ایران او نوشت: «این مرد مطلع شد که او و همسرش یک فیلم خصوصی را در اینترنت دیده‌اند. تا با چشمان خود ندید باورش نمی شد. سکته کرد…

فضای مجازی مملو از عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی افرادی است که حتی نمی‌دانند روح‌هایی که از موبایل به موبایل می‌روند.

سرقت گوشی، فروش گوشی، بردن گوشی به تعمیرگاه، از جمله گوشی شخص دیگری برای یک دقیقه، ارسال فایل اشتباه به دیگران، هک و …. فیلم ها و عکس های خصوصی می توانند به دست شما بیفتند. بداخلاقی مضاعف دیگران و مردم. این تصاویر منجر به اوج گیری فضای مجازی می شود.

چند نکته مهم

1. این عبارت را به عنوان یک اصل در عصر جدید هرگز فراموش نکنید: “به دیجیتال اعتماد نکنید!”

پدیده های دیجیتال به قدری پیچیده هستند که متخصصان این حوزه گاهی دچار سردرگمی می شوند. از هر چیزی که به حریم خصوصی شما مربوط می شود، هر چیزی که لمس دیجیتالی دارد، اجتناب کنید.

2- عکس ها و فیلم هایی را که پست کردن آنها سخت است برای یکدیگر ارسال نکنید. دوست من از کجا می دانی که دشمن فردا برای انتقام و باج گیری استفاده نمی شود؟ بسیاری از این اتفاقات رخ داده است.

3- اصولا عکس و فیلم و عکس خصوصی خودتان را ضبط نکنید! برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. پاراگراف اول را به خاطر بسپارید: به دیجیتال اعتماد نکنید!

4- اگر به این عکس ها و فیلم ها برخورد کردید، نگاه نکنید. دیدن عکس و فیلم خصوصی امثال ما که قربانی اشتباه شده ایم بسیار زشت و غیر اخلاقی است. آنها ستاره های پورن نیستند که فیلم های خود را منتشر کرده باشند، آنها مردم عادی و قربانی هستند.

5- چنین تصاویری را برای دیگران ارسال نکنید و خط تحویل را قطع کنید! بلافاصله تصاویر را حذف کنید! با احترام رفتارکن!

6- نکات امنیتی را رعایت کنید:

– تلفن شما باید رمز عبور داشته باشد.

– قبل از فروش گوشی خود، داده ها را به طور کامل پاک کنید، آن را به حالت کارخانه بازنشانی کنید و از نرم افزار تمیزکننده مطمئن استفاده کنید.

– گوشی را به کسی ندهید.

– رمزهای عبور جداگانه برای آلبوم ها و شبکه های اجتماعی خود تنظیم کنید.

– رمزهای عبور خود را در رایانه دیگران وارد نکنید.

– قبل از ارسال هر فایلی برای دیگران، از عدم وجود خطا در هنگام ارسال مطمئن شوید.

– گوشی خود را فقط از سایت های معتبر خریداری کنید و فقط به افراد مورد اعتماد اجازه نصب نرم افزار را بدهید (در غیر این صورت ممکن است از راه دور به محتویات گوشی خود دسترسی داشته باشید).

– دانلود از سایت های معتبر. هیچ فایلی را باز نکنید.

– برای اینکه دیگران از رایانه شخصی شما استفاده کنند، دسترسی مهمان ایجاد کنید و فقط با رمز عبور اجازه دسترسی اولیه را بدهید.

-…

7- بند اول: به دیجیتال اعتماد نکنید!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا