اخبار استانی

بکارگیری ظرفیت بازارچه های مرزی برای خدمات رسانی به زوار اربعین

اخبار استانی/سیستان و بلوچستان مدیر بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان گفت: جدای از رسالت اصلی بازارچه مرزی در استان و تداوم کسب و کار، این مدیریت با تمام توان خود از بیش از 80 درصد توان اجرایی بازارچه استفاده می کند. ، خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی را سرلوحه کار خود قرار داده است

مبین علی میر در گفت وگو با آسنا افزود: بخشی از اقدامات مدیریت بازارچه های مرزی استان با همکاری استادیوم اربعین در مرز ریمدان برای پذیرایی از اربعین حسینی پاکستانی علی علیه السلام است.

وی گفت: تخصیص 1000 و 200 متر فضا برای اسکان زائرین و نصب 9 دستگاه دوش و تجهیزات لازم از قبیل فرش، کابل برق و نصب ترانسفورماتور موجود است.

سخنگوی ستاد برگزاری اربعین در سیستان و بلوچستان همچنین گفت: از ابتدای ماه جاری تاکنون 25 هزار و 532 زائر پاکستانی از طریق 2 مرز میرجاوه و ریمدان وارد این استان شده و سپس عازم عتبات عالیات شدند. و کربلا

جواد قنبری بیان کرد: از این تعداد 13 هزار و 421 زائر از طریق مرز مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و 12 هزار و 111 زائر از طریق مرز مرزی شهرستان میرجاوه عمدتاً با اتوبوس به مشهد و مشهد وارد استان شدند. قم.

وی با اشاره به اینکه تقاضای مردم سیستان و بلوچستان برای شرکت در راهپیمایی اربعین افزایش یافته است، ادامه داد:

سخنگوی قرارگاه اربعین سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه تمامی امکانات لازم برای رفاه حال زائران پاکستانی در اختیار این استان قرار گرفته است، افزود: برنامه ریزی برای ورود زائران اربعین از 2 ماه پیش در ریمدان انجام شده است. میرجاوه بود و صفحة‌های این بویژه مرز ریمدان احدا شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال مرز ریمدان در جنوب استان برای اولین بار برای ورود گردشگران تعیین شده است، خاطرنشان کرد: تردد زائران پاکستانی از این مرز نسبت به مدت مشابه حدود 90 درصد کاهش داشته است. آخرین مرحله ورود قبل از شیوع ویروس کرونا علت واقعی سیل در همین کشور است و در این زمینه با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می کنیم.

قنبری مشخص کرد: مرز قبل از آغاز روند ورود زائران پاکستانی زیرساختی نداشت اما با تلاش دستگاه های اجرایی این مرز هیچ گونه مشکل و نقصی برای ورود زائرین ندارد.

نوشته شد: برای آسایش بازدیدکنندگان، گیت های ورودی مرز ریمدان از 2 گیت به 16 گیت افزایش یافته، 53 کیلومتر آسفالت ریزی انجام شده و برای تامین آب، علاوه بر وجود مخازن آب در به صورت تامین آب و آب معدنی، 2 لوله انتقال آب به تول 30 کمتر به مرز ریمدان شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا