عمومی

بیانیه سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره اقدامات انجام‌شده در حوادث اخیر

سازمان نظام پزشکی جموهری اسلامی ایران کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد

به گزارش اخبار استانی، بیانیه سازمان نظام پزشکی به شرح زیر است:

همکاران

அத்தை மாட்டு மும் மாயுக்கு நியம் ர்஁ம்

سلام

به منظور تشکر از دغدغه دلسوزانه همه شما عزیزان در خصوص حوادث اخیر و اطلاع رسانی اقدامات انجام شده توسط نظام پزشکی سازمان و پیگیری های انجام شده در پاسخ به مطالبات سازمان های مختلف و اعضای محترم جامعه پزشکی کیشور نکات زیر را مورد توجه شما قرار می دهد:

1- پس از درگذشت دلخراش مرحومه خانم مهسا امینی در روز جمعه 25/06/1401، رئیس سازمان در روز یکشنبه 27/14 رسیدگی و رسیدگی به پرونده و نظرات افراد حاضر در محل. جلسه شنیده شد.

2- در تاريخ 1401/06/28 رئيس سازمان طي تماس تلفني با دادستان محترم كشور و معاون وزير محترم امنيت كشور و دبير شوراي امنيت كشور ضمن اعلام خبر نگرانی جامعه پزشکی، خواستار تشکیل کمیته واقعیت پزشکی شد.

3- در تاریخ 1401/06/28 تیا نامهای به وزیر مستدی کیشور شد کیمیت واقعی‌یاب مدیکی به کے کے کے کے کے ۱۸ ۲۰ نہمہ به وزیر کیشور کوربت.

4- در تاريخ 1401/06/29 در سلساي باحوزور عرض المزيد وزير كيشور و استكي استوريد استمريك استمين ضمن بيان دغدغه ها و مطالبات جامعه پزشكي، درخواست كتبي از كميته واقعيت توسط وزير محترم مطرح شد. کیشر شد ک مرد وی کریت.

5- همان روز 06/29/1401 متعاقب نامه دبیر شوری شوری کیشور کیشور کیمتی کیشر کیمیت، تیی نامه های از انجمن های علمی پرستی دبیر کوری شوری کیشور کیش در للسی شد.

6- عصر همان روز (29/06/1401) با حضور نمایندگان انجمن های علمی مذکور و رئیس سازمان محترم پزشکی قانونی، رئیس سازمان محترم نظام پزشکی، معاون محترم وزیر بهداشت و رئیس کمیته بهداشت و درمان، اولین جلسه در وزارت بهداشت و درمان و در حوزر دبیر شوری شوریه کیشور کیشر کیشر

7- پرو انتشار سی تی اسکن موز منتسب به خانوم امینی، در تاریخ 1401/06/29 سازمان نظام پزشکی طی استعلام از هیئت رادیولوژی خواستار اعلام نظر علمی خود در خصوص یافته های خاص سی تی اسکن مذکور شد.

8- دگر تمیک 1401/06/30

9- در پی درخواست تعدادی از اعضای محترم مجمع عمومی نظام پزشکی از رئیس سازمان پزشکی قانونی مبنی بر رسیدگی به صحت و رعایت موازین علمی در رسیدگی به پرونده، این درخواست به ریاست محترم جمهور ابلاغ شد. از سازمان پزشکی پزشکی قانونی در تاریخ 1401/07/02 அத்தை மும் மாயு மாய்குக்கு அன் சியுக்கு சிய்கு

10- با توجه به نگرانی تعدادی از همکاران در خصوص امکان استفاده غیر درمانی از آمبولانس ها و همچنین حمله به آمبولانس های کشیک در تاریخ 1401/07/06 طی مکاتبه ای با دبیر محترم شورای تامین کیشور. این موضوع منعکس شد و علاوه بر آن طی جلسات و تماس‌های با نیادهای زیربت تعریف شد.

11- با توجه به نام تعدادی از اعضای محترم جامعه پزشکی و روسای شعب نظام پزشکی کشور بر اساس پیگیری برخی دغدغه ها و نگرانی ها خطاب به رئیس سازمان، رئیس. شوراي عالي و رئيس مجمع عمومي پس از دريافت نظرات و دستورات آنان و نيز ارائه گزارش پيگيري، علاوه بر طرح مورد علاقه مندرج در جلسات متعدد با مقامات امنيتي، اداري و قضايي كشور، طي گفت و گو با یک خبرگزاری رسمی، این درخواست ها و نگرانی ها و جایگاه این سازمان را به روست علنی بیان نمودند.

12- علیرغم برخی تفاسیر تعدادی از همکاران از متن کوتاه مصاحبه، نکات زیر در این مصاحبه به وضوح مورد تاکید قرار گرفت:

– با صداقت کامل به پرونده خانم امینی رسیدگی کنید
– درمان همه مسدومین در همه کنتری درامین بدون سوگیری
– استفاده از وسایل نقلیه اورژانس مطابق با وظیفه اصلی خود
– همراهی با مردم جامعه پزشکی و پیگیری مطالبات آنان و بیان منطقی اعتراضات.
– ایجاد فضای امن برای ابراز انتقاد و اعتراض در کشور ضروری است
– معترضان و منتقدان مدافعان کل خاک کشور و خواهان پیشرفت کشور هستند
– جامعه پزشکی در بیان ایرادات و خسارات خود با ایرادات و انتقادات خود مخالف است.
– استفاده از برخی عناصر تحلیل و بهره برداری از این حادثه و ایجاد فضای اعتراض که غیرقابل قبول و غیرقابل قبول است و باید مرزهای اعتراض را از بهره برداری توسط مسئولان مسئول کشور جدا کرد.

بنابراین در این مصاحبه به دلیل عصبانیت معترضان، محتوا بیان نمی شود.

13- در پاسخ به درخواست همکاران جهت پیگیری وضعیت بازداشت شدگان احتمالی جامعه پزشکی به نام دادستان محترم کشور و در تماس چند تن از روسای سازمان با مقامات مختلف امنیتی و قضایی، موضوع در حال پیگیری است

14- در جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی (1401/07/07) و همچنین در جلسه انجمن های پزشکی تاریخی (20/07/1301) گزارش اقدامات انجام شده. و پرونده مذکور توسط رئیس سازمان به اطلاع اعضاء محترم رسید.

15- کلیه موارد فوق به صورت کامل و مستند در جلسه مجمع عمومی سازمان به اطلاع اعضای محترم سازمان خواهد رسید.

سازمان روابط عمومی نظام پزشکی

1401/07/30″

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا