اخبار استانی

بیش از ۶۰ درصد رویه راه‌های شریانی استان در وضعیت خوب قرار دارد / نیازمند یک هزار و ۲۲ میلیارد تومان برای رفع خرابی رویه جاده ها

به گزارش اخبار استانی، عباس شرفی با بیان اینکه 2 هزار و 544 کیلومتر راه شریانی در استان هرمزگان قرار دارد، بیش از 68 درصد راه های شریانی سالم، 11 درصد سالم و 20 درصد به طول حدود 500 کیلومتر است. در شرایط نامناسب گنجانده شده است و نیاز به نگهداری اولیه دارد

مدیر راهداری و حمل و نقل و حمل و نقل راه های هرمز افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده تکمیل و جاده آسیب دیده است، راه های شریانی اعتباری بالغ بر هزار و 22 میلیارد تومان نیاز دارد.

شرفی با اشاره به اینکه بودجه امسال بیش از 142 میلیارد تومان است، افزود: در حال حاضر به 880 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است و این مدیریت در تلاش است تا از طریق منابع وارداتی دیگر خلاءهای موجود را پر کند.

وی در تبرید ستو روی راههای فرای استان یکرد کرد کرد کرد: حدود 10 درصد از این جاده ها که شامل 300 کیلومتر است نیاز به تعمیر و بهسازی دارند. به گفته مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان، احداث راه های فرعی بیش از 456 میلیارد تومان نیاز دارد که امسال 84 میلیارد تومان پیش بینی می شود.

شرفی در پیاین گفت: بدترین ها در محورهای بشاگرد-میناب، بندرعباس-حاجی‌اباد و بندرعباس-بندرلینگ-پارسیان است، بنابراین در صورت قابلیت اطمینان، بهسازی این محورها در اولویت خواهد بود. با تعليق به هذا بروزراه سيرجان به بندرعباس جز‌هاي راهي عريني و پرتربد است است، ايستون آخور فين به آين برزراه، دراي است. امیدواریم این پروژه در شهریور 1402 به اتمام برسد و مردم از آن بهره مند شوند.

46

دکمه بازگشت به بالا