اخبار استانی

بیش از 25 میلیون زائر و مسافر به مشهد سفر کردند

به گزارش آنلاین از خراسان، حجت‌الاسلام حجت‌الاسلام والمسلمین قنابادی‌نژاد در این خصوص گفت: ۶۲ درصد از زائران ورودی به مشهد از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه با خودروی شخصی به این شهر سفر کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این سطح از سفر شامل ورود زائرین از طریق ریلی، هوایی و جاده ای است، افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی هدفمند و کار کارشناسی، خدمات رسانی به زائرین نسبت به گذشته روز به روز بهتر می شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین خراسان رضوی در خصوص این آمار گفت: بیشترین ورود زائرین با خودروی شخصی به مشهد مقدس با سهم 61.8 درصد و در مجموع 17 میلیون و 800 هزار نفر به ثبت رسیده است. ، و سپس ورود از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی با سه میلیون نفر و 440 هزار نفر در جاده است.

حجت السلام غنابادی‌نژاد ادامه داد: همچنین بیش از 3 میلیون و 80 هزار نفر از طریق جاده به مشهد و بیش از یک میلیون و 515 هزار نفر از طریق فرودگاه به مشهد سفر کردند.

وی با تاکید بر جذابیت این شهر مذهبی افزود: باید علاوه بر همه اقدامات در زمینه زیرساختی و خدماتی، توزیع بازدیدکنندگان در طول سال انجام شود و راه حل جاذبه و مزیت این است که باید انجام شود. در بخش اسکان و حمل و نقل اعمال می شود

به گفته معاون ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان، طی 9 ماه گذشته 25 میلیون و 780 هزار بازدیدکننده از مناطق مختلف کشور به مشهد مقدس سفر کرده اند.

46

دکمه بازگشت به بالا