اخبار استانی

تأثیرگذاری تئاتر خیابانی چشمگیرتر از کارهای صحنه‌ای است

در گفت‌وگو با انا;

کارگردان نمایش «فلش بک» گفت: درست است که بیشتر علاقه مندان به تئاتر به تماشای اجراهای صحنه می نشینند و مخاطبان آثار خیابانی عموم مردم هستند اما تأثیر کار تئاتر خیابانی. بیشتر از صحنه است.

امیر امینی کارگردان نمایش «فلش بک» در جشنواره تئاتر سردار آستمانی در گفت و گو با خبرنگار تئاتر گفت: این نمایش داستان مجموعه ای از رعب و وحشت را روایت می کند که از سال 1376 آغاز شد و به پایان رسید. ترور سردار سلیمانی در سال 1377. داستان لابه لای آیین ترورها به جوگهه کربلا هم می‌رسد.

وی در ادامه افزود: كل دراء بيست و بنج MINUTE و درايا سه بازياز است.

امینی گفت: در چهارمین جشنواره سردار که سال گذشته به پایان رسید چهار اجرا داشتیم و سه اجرا در خیابان و اجرای امروز در یکی از مدارس تهران لغو شد.

وی با اشاره به استقبال مردم از اجراهای تئاتر خیابانی، بیان کرد: به هر حال وضعیت تئاتر خیابانی با تئاتر صحنه ای متفاوت است، چون مشخص است در کجا اجرا می شود، مخاطب موقعیت خاص خودش را دارد، برای دیدن آثار صحنه ای می رود. و مدرو را به تعریف وامیدارد و به نازر من کیهی کایتبی بیش از سکه ای است.

امین درباره سایر فعالیت ها نیز توضیح داد: نمایش دیگری به نام «صداحی زبوده در خاک» را تا صبح ارائه کردم که این کار هم خیابانی است و منتظر اعلام آثار برگزیده هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا