اخبار استانی

تابستان پُرمسافر در انتظار گلستان/ تأسیسات گردشگری گلستان با نقطه ایده‌آل فاصله دارد

اخبار استانی / گلستان سرپرست اداره کل میراث، صنایع دستی و گردشگری استان گل گفت: با فروکش کردن سفرهای فرهنگی و آغاز تعطیلات تابستانه انتظار داریم حجم زیادی از مسافران و گردشگران تا اوایل مهرماه وارد گلستان شوند.

با فرا رسیدن گرمای تابستان، بسیاری از افراد بار سفر می بندند و عازم مناطق خوش آب و هوا می شوند مخصوصا بعد از فروکش کردن سفرهای سفر و رهایی مقوله و گردشگری از بندری، انتظار می رود سفرها در

وجود روستاهای متعدد در مناطق کوهستانی، کوهپایه ای و جنگلی در کنار مناظر و چشم اندازهای متنوع و زیبای طبیعی و آبشارهای چشم نواز و همچنین بهره مندی از آب و هوای خنک تنها بخشی از منابع طبیعی و خدادادی نگارستان ایران است که زمینه ساز ورود و خروج است. گردشگری به این استان است.

با وجود قابلیت های بی نظیر گردشگری در گلستان، اما باید گفت این استان بیش از این است که هدف گردشگری و گردشگری محلی برای گذر باشد، در این بین همه چالش ها و مشکلات پیش روی صنعت گردشگری استان گلستان آن چیزی که بیش از هر چیزی خودنمایی باشد. می کند زیرساخت و امکانات کافی است.

با توجه به فروکش کردن انتظار می رود که استان گلستان در تابستان جاری شاهد آمار قابل توجهی ش ان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این باره در گفتگو با خبرنگار اخبار استانی اظهار کرد: با توجه به این که کشور در چند سال آخر با نتایج دست‌ها و پنجه‌های می‌کرد سفر نسبت به سالیان گذشته از رونق کمتری نرم بود اما در حال حاضر با فروکش کردن سفرها و آغاز تعطیلات. تابستانه انتظار داریم حجم قابل توجهی از مسافران و گردشگران تا اوایل مهرماه وارد استان می شوند.

«رحمان فرمانی» ادامه داد: حتماً با توجه به برنامه‌ریزی و مراکز توسعه اقامتی و پذیرشی و معرفی جاذبه‌های گردشگری در سال‌های اخیر و پویایی تورگردانان و تولید محتواهای مختلف که توسط آن‌ها و همچنین اداره‌کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در طول ایام ویروس‌های مختلف انجام شده و استقبال می‌شود. حال حاضر، آن را داریم، این امید و باور را در ما و بخش خصوصی استان ایجاد کرده است که تابستانی پر سر

10بت 10 میلیون بازدید از جاذبه های گردشگری گلستان در سال جاری / در حال حاضر گلستان مقصد گردشگری است

وی با بیان اینکه هماهنگی لازم برای دستگاه های اجرایی اعضای ستاد خدمات سفر استان انجام می شود تا دستگاه های مرتبط با سفر، آمادگی لازم برای ارائه خدمات افزایش سطح کیفی آن در استان را داشته باشند، با اشاره به آمار ورودی و گردشگران سال جاری شبستان گفت: میزان اقامت اقامت در گل طی ماه سال 1401، حدود 405 هزار نفر اقامت بوده، همچنین میزان بازدید از جاذبه های تاریخی، تفریحی و توریستی استان در سه ماهه سال 1401 به 10 میلیون و 500 هزار نفر رسیده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان به تعداد بومگردی‌های گلستان و میزان استقبال بازدیدکنندگان و گردشگران اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر 150 اقامتگاه بومگردی دارای مجوز بهره‌برداری در استان گلستان فعالیت می‌کنند، با توجه به محدودیت‌های محدود استان گلستان. از شماره ثبت میزان اقامت در اقامتگاه‌های بومگردی در سال جاری با سال گذشته قابل قیاس نیست چراکه در سال گذشته به دلیل وجود محدودیت‌های سفراً شاهد رکود اجباری در سفرها بودیم.

فرمانی با بیان اینکه تنها در سه‌ماهه نخست سال جاری اقامتگاه‌های بوم‌گردی و استان‌های سنتی گلستان حدود 58 هزار نفر را تجربه کردند، بیان کرد: با توجه به شرایط و اقلیم جغرافیایی استان گلستان و توجه به مناطق کوهستانی و روستاهای ییلاقی، اقامتگاه‌های بوم گردی. استان از اهمیت بیشتری دارد و ضریب این نوع اقامت به نسبت هتل ها بیشتر است. البته از هتل درجه دو و سه نیز در ایام نوروز سال جاری ضریب اشغال خوبی را تجربه کردند.

وی دریافت کرد: حجم مسافر ورودی به استان از نوروز 1401 و همچنین حضور در محل اقامتگاه های بومگردی استان از انتخاب استان به عنوان مقصد است که با برنامه ریزی صحیح بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی مرتبط با حوزه گردشگری در استان امیدواریم این روند پایدار باقی مانده است. رو به توسعه قرار گیرد.

سونامی سفر در پساکرونا

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به استان گلستان در حال حاضر از 28 هتل‌آپارتمان و 12 هتل‌آپارتمان در سطح استان، بررسی‌ها کرد: با توجه به ایجاد انواع طبیعت‌های گردشگری و اقامتی در سطح استان. تعداد زیادی ازماری به ورودی به استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما با این حال، قطعاً با قطعاً باید با ایده با فاا اما با فاصله.

فرمانی با استان های استان گلستان از هتل پنج ستاره که بالاترین سطح از خدمات را برای برگزاری همایش های ملی و بین المللی در استان ارائه می دهد، بی بهره است و در این چند مورد تا حد ایده آل، مشخص شده است: لازم است. ایجاد این مهم ایجادات به روز گردشگری است. باید برای ایجاد خدمات ارائه‌دهنده خدمات گردشگران در همه بخش‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه فعالاً با توجه به روند آزادسازی سفر بعد از سایر کشورها و مرزهای دوساله، شاهد سونامی سفر در بخش‌های مختلف، می‌توان کرد: به طور قطع این افزایش سفرها نمی‌تواند پایدار باشد، افزود: روند خوب موجود در اقامتگاه‌های استان‌های رسمی باید به‌عنوان باشد. یک فرصت در ارائه خدمات باکیفیت مناسب و جلب رضایت افراد موردتوجه قرار خواهد گرفت تا در آینده شاهد روند حضور افراد به‌صورت پایدار در استان باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا