اخبار استانی

تامین تجهیزات پزشکی و متخصص زنان در خراسان جنوبی جدی گرفته شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: تامین تجهیزات پزشکی و متخصصان بانوان در خراسان جنوبی جدی گرفته می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بحث تامین تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی متخصصان بانوان در استان باید جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار حوزه زنان و خانواده خبرگزاری اخبار استانی از خراسان جنوبی، انسیه خزعلی عصر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی گفت: وضعیت خانواده در خراسان جنوبی نسبت به کل کشور مساعدتر است و مشکل ثبات خانواده و ازدواج در این استان بالاتر از میانگین کشوری است. و طلاق کمتر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه در سفر اول برای بانوان خراسان جنوبی اعتباری در نظر گرفته نشد و امیدواریم بتوانیم این سفر جبران شود، افزود: علاوه بر وضعیت پایدار خانواده در این استان، مشارکت خوبی را شاهد بوده ایم. زنان خراسان جنوبی در حوزه اقتصاد و مشارکت اقتصادی زنان این استان یک واحد بالاتر از میانگین کشوری و بیکاری زنان سه واحد کمتر از میانگین کشوری است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه این موضوع نشان می دهد که می توان با حفظ شئونات اسلامی توازن خوبی بین کار فردی، خانوادگی و اجتماعی برقرار کرد، تصریح کرد: سطح آسیب های اجتماعی در خراسان جنوبی کمتر و جرایم در مقایسه با یکدیگر است. به دیگران رو به کاهش است و نشان می دهد که ثبات خانواده می تواند تضمین کننده بسیاری از معیارهای استانداردی باشد که در فعالیت هایمان داریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به درخواست بانوان استان برای ایجاد بازارچه های مرزی موقت و دائم، خاطرنشان کرد: سلامت، سلامت و ورزش از مهمترین درخواست های بانوان در این استان است که درخواست ایجاد پارک های بانوان.

انتهای پیام

خبرنگار: مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا