اخبار استانی

تاکید استاندار لرستان بر حل مشکل کم آبی باغات جنوب استان و انجیرستان های پلدختر

تقديم استاندارد لرستان بر حل مشكل كم آبي باغات جوموس استان و انجيرستان هاي پلدختر

استاندار لرستان گفت: در بلادست استان کاورزان و زی دران به کم ابی و کیم کیم کے جوی در ابر کامے کم تیکہ.

به لوگر اخبار استانی از لرستان ; در حاشیه هشتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به تنش آبی ایجاد شده در مناطق استان و باغات پایین دست لرستان به ویژه در مناطق پلختر انگیرستان و زیودار بر لزوم رفع مشکل آب با اتخاذ تدابیر لازم تاکید کرد.

و افزود: باید به موضوع کم آبی و شرایط به وجود آمده توجه کرد و به کشاورزان و باغداران احترام گذاشت تا با تعامل با آنها مشکل کم آبی را حل کنند.

زیویار تصریح کرد: متأسفانه با توجه به اینکه در مناطق بالادست استان، برخی از کشاورزان و مالکان زمین به موضوع کم آبی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب توجه کمتری می کنند و با نصب موتورپمپ های مختلف و برداشت از آنها. بی پروا باعث شده اند که آب به کشاورزان موقود باین دست نرسید، در آن لیسلا مسوب شد; در رابطه با این موضوع مراجع ذیصلاح اقدام لازم را انجام داده و در اسرع وقت با همکاری مراجع اداری این موتورپمپ ها جمع آوری و یا حداقل برای مدتی برق آنها قطع شده است.

و تاکید کرد: ما نباید دغدغه بقیه کشاورزان را داشته باشیم و به صرف اینکه عده ای می خواهند از حداکثر منابع آبی با برنج استفاده کنند نمی توان از مشکلات استان های خودمان کم کاری کرد.

استاندار لرستان گفت: در این جلسه مقرر شد تمامی دستگاه های اجرایی که امکان آبرسانی به باغات کشاورزی اعم از ماشین آلات و تانکرهای آب از جمله شهرداری، ارتش و سایر دستگاه ها را دارند، وارد کار شوند و در کجا قرار گیرند. ممکن است امدرسانی به این بکشه ها اورد شود می شود در آن کے کے کہ

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا