اخبار استانی

تاکید بر توجه ویژه به شاخصه‌های ده گانه بارز سبک زندگی در لرستان

به گزارش اخبار استانی در لرستان، یکصد و چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه برگزار شد. خرم آباد و با حضور فرهاد زیویار از استان لرستان و سایر اعضای شورا در دفتر نماینده ولی فقیه شامگاه یکشنبه (24 مهرماه) برگزار شد.
منصور احمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه گفت: باید به سبک زندگی اسلامی به ویژه در دورانی که زندگی می کنیم توجه ویژه ای داشته باشیم.
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران افزود: در سال های اخیر مردم و جوانان در صفوف نظام قرار دارند. اما در مجموعة انتزر ما از جوانان ندیده که آن را به آموزش نور برمکہہمہدہ; تعداد بسیار کمی از افراد نشان دادند که شاخص های سبک زندگی غربی تحت تأثیر قرار نگرفته و تأثیر کمی دارند.
وی با بیان اینکه این نشست با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور برگزار شد، افزود: روابط و رفتارهای اجتماعی مردم استان، الگوهای معماری و شهرسازی، مصرف فرهنگی، تغذیه و نوع غذاهای ایرانی اسلامی، کالاهای مصرفی، رسانه ها، ارزش ها، اوقات فراغت، نوع و محل سکونت، شغل و تحصیلات شاخص هایی هستند که در سبک زندگی اسلامی ایرانی مورد هدف و حائز اهمیت هستند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه برای ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی نیازمند رایزنی با کمیته های مدبر با حضور فرهنگیان، نخبگان، هنرمندان، رسانه ها و صاحب نظران هستیم. افزود: تبليغ و تعليق است
وی افزود: اعضای شورای فرهنگ عمومی به راهکارهای اجرایی و تاکتیک های عملیاتی زیرساخت های فکری و فرهنگی می پردازند تا به عنوان فرهنگ عمومی در سطح جامعه منتشر شود.
حجت السلام و المسلمين شاهرخي در اين جلسه گفت: در شرايط خاصي قرار داريم، بايد هوشيار و دقيق بود، به مراكز علمي كمك كرد و با ظرافت به آنها اطلاع رساني كرد تا به موضوع تبليغ و ترويج نيازهاي امروز جامعه به درستي پرداخته شود. .
نماینده فقها در استان نیز گفت: نبود الگو و برنامه ریزی متناسب برای مدیریت سبک زندگی اسلامی ایرانی باید جبران شود و به این ترتیب کمیته هایی در استان تشکیل می شود.
وی با تاکید بر اینکه خانواده باید بر اساس آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت (علیهم السلام) در سطح اسلامی الگو قرار گیرد، افزود: باید از ظرفیت های دینی بهره ببریم و از معنویت استفاده کنیم. در راستای آموزش، تبلیغ و اشاعه سبک زندگی اسلامی ایرانی.

براسا آن روبوت درایین سلسة استنامه و نظام نامه و نظام های اندیشه ورز استان اهرا برازی سبوک زیندگی اسلامی ایرانی کامه شد.

48

دکمه بازگشت به بالا