عمومی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

اخبار استانی / گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که در رأس آن مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان قرار دارند که می توانند در اختیار مسئول دانش بنیان جهاد دانشگاهی در حوزه بنیان و اقتصاد مقاومتی کمک کننده باشند. راهگشا باشند.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان عصر امروز از خبرگزاری اخبار استانی در گلستان بازدید کرد و با حمایت جهاد دانشگاهی استان گلستان و خبرنگاران این رسانه به گفتگو نشست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در این نشست اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در درجه نخست به عنوان یک نهاد فرهنگی و اشاعه دهنده فرهنگ اسلامی شناخته می شود و فلسفه تشکیل آن اسلامی می شود و با توجه به شرح و توضیح آن ویژگی موجود همپوشانی با سازمان تبلیغات اسلامی دارد.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

شهبازی افزود: از سال 64 ماموریت جهاد دانشگاهی دانشگاهی از حوزه فرهنگی و سمت چپ صنعت تغییر کرده گرچه هنوز ماموریت های فرهنگی خود را حفظ کرده است. را مخابره می کند و ایکنا تنها خبرگزاری تخصصی قرآنی زیر نظر جهاد دانشگاهی است و خبرهای حوزه قرآنی و د.

وی با بیان اینکه جهاد داشگاهی در سال 1388 در گلستان تشکیل شده است و ماموریت اداره امور در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تجربی است، توضیح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در موضوعات مختلف عام از مشکلات، آسیب شناسی، سنجش آسیب های اجتماعی و غیره فعالیت می کند و بیشتر ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

جهاد دانشگاهی استان گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی خبرگزاری بین المللی قرآنی کشور (ایکنا) فعالیت هایی را انجام می دهد که در حوزه معارف قرآنی و فعالیت های دینی انجام می شود، خبرگزاری اخبار استانی نیز کاملا مستقل است و ماموریت های مشخصی دارد، این خبرگزاری در سال جاری به فعالیت خود ادامه می دهد. سمت خبرهای تولیدی و یادداشت حرکت کرده و روشنگری، حقیقت جوئی و حقیقت طلبی در آن موج می زند.

40یشرفت 40 درصدی فاز نخست دهکده گیاهان دارویی گالیکش

شهبازی با بیان اینکه سازمان دانشجویان انواع کارهای فرهنگی را در دانشگاه ها انجام می دهد، بیان کرد: حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی در کشور بسیار مهم است و 29 پژوهشگاه، پژوهشکده و مراکز تحقیقاتی در سطح کشور در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، حوزه پژوهشی. در حدود 9 سال گذشته در بخش گیاهان دارویی در استان گلستان با توجه به نیاز به برداشت در استان، فعالیت در بخش گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به فعالیت دهکده گیاهان دارویی در گالیکش اشاره کرد و گفت: دهکده گیاهان دارویی یکگر اقتصادی در منطقه خواهند بود و برای استان گلستان و کشور منشا اثر است، 125 گونه گیاهی در استان گلستان شناسایی شده و قابل کشت است، در حوزه گیاهان دارویی. مجموعه ارزشی شکل گرفت و از نیازسنجی اقتصادی آغاز شد و در مباحث مختلف اعم از ترویج، تولیدنشاء، عقد قرارداد با کشاورزان، مشاوره به کشاورزان، تولید اسانس و محصولات مرتبط و بررسی ختم می شود.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

جهاد دانشگاهی استان گلستان با بیان اینکه فاز نخست دهکده گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت داشته است، پیشنهاد می شود: امسال در مزرعه نمایشی 125 گونه گیاه دارویی کاشته می شود، همچنین در گلخانه نشاء گیاهان دارویی حدود 700 هزار عدد گیاه دارویی نشان داده می شود. 11 ونه اقتصادی استان گلستان کشت شده است که برای کشاورزان گلستانی و استانهای همجوار قابل عرضه است.

شهبازی با بیان اینکه کاشت سیاه دانه یک نمونه موفق در سال های اخیر در استان گلستان بود که بعد از ترویج یک هزار محصول از این محصول در استان گلستان کاشته شد، نظران کرد: پس از کشت این محصول برداشت و سودآور کشاورزان دو برابر می شوند. شده است.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر جهاد دانشگاهی بانک سلول های بنیادی خون بند ناف است که اقدام دانش بنیان برای حل این مشکل می شود: 900 نمونه ذخیره سازی در بانک خون بند ناف گلستان انجام شد و 28 سال است که بند خون ناف نگه داشته شود. داری می‌شود، همچنین در حوزه آموزش و کارآفرینی 700 عنوان رشته‌های مهارتی نیاز و استفاده از مردم و دیتگاه‌های اجرایی ارائه و آموزش می‌آموزد و مهم‌تر از آموزش مهارت‌های آموزشی آن است که بیش از 50 درصد از مواقع را به کار می‌برند.

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید / دهکده گیاهان دارویی را در اقتصاد گلستان درمان می‌کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه مسائل دانش بنیان باید به همه مسائل نظام علمی از فرهنگی و اجتماعی تسری پیدا کند، اظهار کرد: راه اندازی مجموعه هایی مانند دانشگاهی درایت مقام معظم رهبری جهاد دانشگاهی که از ظرفیت های نخبگانی است. و مردمی بیشتر استفاده کردند و چنین مجموعه هایی را ایجاد کردند تا خلأ دستگاه های حاکمیتی را د.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی به مردم اعتماد دارد و نشان می دهد که برخی از امور و خلق مجموعه مردمی است، اضافه کرد: های مختلف از جمله پژوهشگاه رویان شاهد نبودیم، در واقع اعتماد نظام اسلامی و حاکمیت کلان به مردم.

وی به همکاری مشترک تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و استانی را یادآور شد: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که در رأس آن مساجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان هستند که می توانند در این راه باشند. مقام مسئوليت جهاد دانشگاهي در حوزه دانش بنيان و اقتصاد مقاومتي كمك كننده و راهگشا باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا