اخبار استانی

تجارت ایران و عراق در سطح استانی عملیاتی شود/ انعقاد تفاهم نامه

سید احسان عسکری روز شنبه در دیدار با هیات تجاری و سرمایه گذاری و فعالان اقتصادی بخش خصوصی عراق افزود: تجارت ایران و عراق در سطح استانی از جهتی حائز اهمیت است که مشکلات در مبادلات تجاری وجود دارد. شناسایی و با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی ابراز کرد: تجارت بین المللی در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بین کشورهای ایران و عراق انجام می شود و تجارت ایران و عراق در رفاه اقتصادی مردم دو کشور تاثیرگذار خواهد بود.

عسگری گفت: پس از بازدید هیات تجاری عراقی از واحدهای تولیدی استان و برگزاری جلسات “حضوری” در ادامه این سفر، هدف کوچکی در حوزه صادرات و تجارت بین دو کشور است. کشورها مورد بررسی و توافق قرار خواهند گرفت.

تجراد ایران و عراک در ستیر استانی تعریفی شود/ کاکھیں تعملی نامه

استاندارد کرد: استاندارد مشخص کرد: باید صفر به ایراک به یاسوج و اعظم هائت استان به توریک به توریک آراک به تورینده به هدید داده به کرد به تورید ایرک به تورید.

اسکاری کاترینشان کرد: بری پیشبرد کار از طرفی کهجیلویه و بویراحمد، یک کرشناس فیسی و تاک کاکترین هم یک مسافال بری بری پیشبها امور اراک بهدیلی کہے کے کرد کرد.

وی افزود: موضوع حذف یا اصلاح تعرفه های گمرکی باید با جدیت دنبال شود و عراق نیز کد اقتصادی کالای مورد نظر را اعلام و سپس رایزنی نهایی را انجام دهد.

عسگری گفت: پیشنهادهای تجاری و اقتصادی برای گسترش روابط تجاری دو کشور از سوی هیئت تجاری عراقی ارائه خواهد شد.

استاندار گفت: موضوع جستجوی مسکن برای تجار عراقی به مدت پنج سال در ایران یا این استان با جدیت در حال پیگیری است.

وی افزود: جست و جوی تیم اقتصادی استان اعم از استانداری و دفتر بازرگانی به گونه ای است که تجار عراقی به اهداف خود رسیده اند و تعادل اقتصادی و تجاری نیاز آنها محقق شده است.

عسگری گفت: جستجوی تیم اقتصادی استان اعم از استانداری و اداره بازرگانی این است که تجار عراقی به اهداف خود رسیده اند و اهداف اقتصادی و تجاری آنها محقق شده است.

وی افزود: در آئین سلطة تعلیم نامه صلی الله علیه وسلم بین استانداری کهجیلویه و بویراحمد و کیشور عراق شد.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا