اخبار استانی

تحویل ۳۹ هزار تن چغندرقند اسدآباد به کارخانجات قند

اخبار استانی/حمدان مدير جهادکشاورزي شرستان اسداباد از تدريد 39 هزار تن از کغندرکند در شرستان به کارخانجات کاند ترف خبر داد روکر داد.

محمد کریم مرادی در گفت و گو با اخبار استانی اظهار کرد: شهرستان اسدآباد امسال 1800 هکتار با سه کارخانه قند در همدان، اصفهان و قزوین قرارداد دارد که برداشت نیشکر از مزارع این شهرستان را از 27 شهریورماه آغاز کرد تا به امروز 31. هزار تن نیشکر در کارخانه نیشکر همدان برداشت شد که 4000 تن به کارخانه قزوین و 4000 تن به کارخانه اصفهان تحویل شد.

وی با بیان اینکه برداشت گندم از مزارع شهرستان اسدآباد از 27 شهریورماه آغاز شده و به مدت 90 روز ادامه دارد، گفت: پیش بینی می شود کشاورزان اسدآباد بیش از 130 هزار تن محصول برداشت کنند. از مزارع شهرستان اسدآباد در سال جاری.

وی با اشاره به کاهش تولید شهرستان در سال جاری نسبت به سال قبل، ادامه داد: برداشت سال آینده در ابتدای ماه 1402 از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام می شود.

وی تعداد چاگرهای سطح شهر را 850 نفر برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم چاگر با عیار 16 با قیمت قراردادی 1700 تومان از چوگرهای اسدآبادی خریداری می شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر اراضی کشاورزی شهرستان در افشار، وندارآباد و یوسف آباد متمرکز است، گفت: 90 درصد اراضی شهرستان مجهز به سامانه بارشی است و در سال جاری کشت و کار کشت شهر به طور مستقیم با دانه ها انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا