اخبار استانی

تدوین و انتشار طرح پژوهشی «بازگشت به خود و جامعه در درمانگری اعتیاد»

حجت‌الاسلام رضا عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از تدوین و انتشار طرح پژوهشی «بازگشت به خود و جامعه مشهد در درمان درمان» به عنوان تازه‌ترین اقدام این معاونت فرهنگی و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در حل معضلات اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی این واحد دانشگاهی در سازمان مدیریت اجتماعی خود منطبق با سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در اسفند 1400 به انجام تحقیقی در این زمینه با عنوان “بازگشت به خود و جامعه در درمان درمان با روش انجمن های NA” پرداخت.

وی افزود: به این منظور تیم تحقیق، طبق جلساتی که با معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با انجمن معتادان NA داشت، اسفند 140 جلسه جلسات با آنها بهمنظور این پژوهش برگزار شد و از زبان معتادانی که با کمک انجمن انتخاب شدند، انجام شد. نگالا این بیماری پلید نجات پیدا می کنند و علت و عواملی هستند که در افکار آنان و از همه مهم ترها وجود ندارد. مشاهده در اکثر موارد نبود خودباوری و دانان معنویات آنها را به کام خاطرات کشنده و از همه مهمتر با ایجاد و تقویت زمینه ها امکان بازگشت مجدد به این مطالب را از خود دور کرده اند.


بیشتر بخوانید:

رفع معضلات اجتماعی شهرها با همکاری دانشگاه و دادگستری


معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه مشهد ادامه داد: همیشه از نظر دانش بهعنوان پدیده مخرب در زندگی بشر شناخته شده و از آن به عنوان بیماری یاد می شود. چه بیماری به سن خاصی ارتباط ندارد. اما آمريكا آن ميان قشر جوان جامعه كه آينده‌ساز كشور هستند نه‌تنها تبعات ويرانگر شخصي براي فرد ايجاد مي‌شوند بلکه آینده اجتماع و کشور را نیز می‌توان تباه کرد. از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاه اجتماعی مشخص شده، وظایف روشنگری لازم به جوانان، دانشجویان و خانواده ها درباره این بیماری مخرب و ویرانگر جامعه را انجام می دهند و با بخشی از نسل جوان و خانواده ها تبعات و عاقبت این بیماری را دارند که در اکثر موارد با خواسته ها و میل خود فرد اتفاق میافتد. نشان دهد تا ذهن عوامل ایجاد کننده این بیماری را از خود دور کنند.

عباسپور از تدوین و انتشار 10 طرح پژوهشی تا تابستان سال آینده توسط اداره مطالعات فرهنگی اجتماعی خبر داد و عنوان کرد: این اداره بهتازگی و با مدیریت عضو هیئت علمی علی بلوچیان و همکاری زهرا اسکافی فعالیت های پژوهشی خود را آغاز کرده و پیش از این آغاز شد. رح تحقیقاتی ود را در روز ولادت امام سجاد علیه‌السلام رونمایی کرد. اکنون دومین طرح برای استفاده از خانواده دانشگاه آزاد پیش رو است.

وی مطالعه این پژوهش را به خانواده‌ها بهمنظور زمستانی در مواجهه با این بیماری در خانواده‌ها و خانواده‌هایی که این بیماری را درگیر می‌کنند، در درمان هستند و به اعضای کمک درگیر در خانواده توصیه‌ها و توصیه‌های امیدواری می‌کنند که جوانان و دانشجویان و خانواده‌های این مرزوبوم با کمک می‌کنند. مطالعه این وهشبیش‌ازپیش از جنبه‌های ویران این بیماری آگاه می‌شوند و با رشد و ارتقای عوامل تأثیرگذار در جریان، امکا.

فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از همکاران هیئت علمی، متخصصان و دانشجویان خواستند در صورتی که با هم کار کنند، می توانند طرح های خود را در زمینه امور فرهنگی و اجتماعی به دفتر مطالعات اداری در معاونت فرهنگی دانشجویی ارائه دهند. داوری و مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا