اخبار استانی

ترویج فرهنگ ایثار با حضور گروههای جهادی درمناطق محروم

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی استان چهارمحال وبختیاری افتتاحیه رزمایش بزرگ محرومیت زدایی در چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس سازمان بسیج عشایری کشور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، مسئول محرومیت زدایی سازمان بسیج، فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و سایر مقامات استانی و کشوری و حضور روه های جهادی تخصصی دامپزشکی از استان های مختلف در میدان صبحگاه سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام د.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدا بویژه سرداردلها و ۱۰هزار شهید جامعه عشایری، گفت: این برنامه به استقبال کنگره ملی ۱۰هزار شهید جامعه عشایری کشور برگزار می شود.

سرنگ پاسدار احمد سعیدی افزود: در اکثر کشورها و قدرت ها و دولت ها و حاکمان سیاسی، یکی از اهداف کلان و محیطی است که امنیت ملی کشورشان را دارند که یکی از مولفه هایی است که قدرت ملی مردم در کنار سایر مناطق را می کند. امنیت غذاییست.

سعیدی ادامه داد: با نگاهی به تاریخ می بینیم که قدرت های سلطه گر و بعضا سلطه جو هم از حربه و سلاح مواد غذایی مانند یک حربه سیاسی استفاده می کنند و از آنها که دارای ناپایداری مواد غذایی هستند باج خواهی می کنند.

وی با اشاره به جملات معروف برژینیسکی سیاستمدار آمریکایی، مشخص کرد: آنها می گویند اگر ممکن است دولت ها را مصرف کنند، انرژی را کنترل کنید و اگر می توانید مواد غذایی و امنیت غذایی را کنترل کنید.

این مقام مسئول پاسخ کرد: برای امنیت غذایی در کشور هم باید ایثار کنیم و هم فداکاری کنیم و حتی جانفشانی کنیم.

سعیدی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، عشایر و روستائیان را سمبل نقش آفرینی و اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: امروز عشایر بیش از ۴۶درصد گوشت دام سبک کشور را می سازد و در صنایع دستی و امنیت پایدار مرزها هم نقش آفرینی می کنند.

وی، حضور جهادگران در مناطق صعب العبور عشایری استان چهارمحال و بختیاری را حضور و نقشی بی بدیل خواند و افزود: همیشه حضور شما فرهنگ ایثار و حتی روحیه شهادت است که به عنوان سفیران کار و تلاش و خدمت حضور پیدا کرده اید.

48

دکمه بازگشت به بالا