اخبار استانی

تسریع تزریق دوز سوم برای افراد واجد شرایط در آذربایجان شرقی

به گزارش اخبار شبکه تبریز، جلسه فوق العاده ستاد مبارزه با شیوع بیماری های قلبی عروقی و omicron استان با تاکید بر نظارت و پیگیری پروتکل های بهداشتی و واکسن ها، توجه ویژه ای به تسریع در نوبت سوم دارد. افراد واجد شرایط.تصمیم گرفته شد که به رعایت رویه های بهداشتی در اماکن عمومی ادامه داده شود و کارکنان ادارات در خصوص واکسیناسیون با جدیت بیشتری نسبت به قبل نظارت شوند.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هیچ موردی از سویه Omicron در استان مشاهده نشده است و تمامی افرادی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد استان می شوند به مدت دو هفته تحت مراقبت های پزشکی خواهند بود.

این گزارش همچنین با ابراز نگرانی از گسترش سریع سویه omicron و افزایش ناگهانی بیماران، بر لزوم اطلاع رسانی و اطلاع رسانی به افرادی که دوز دوم را تزریق می کنند در مورد تزریق نوبت سوم واکسن تاکید می کند. برای سه ماه.

گزارش دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز حاکی از آن است که میزان بستری بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب در استان رو به کاهش است، اما مرگ و میر در استان بالاتر از میانگین کشوری است که احتمالاً به همین دلیل است. ارجاع دیرهنگام بیماران به مراکز درمانی

در این نشست، اعضای ریاست استان کرون بر لزوم افزایش مراقبت های اجتماعی، افزایش نرخ واکسیناسیون، نظارت دقیق بر رعایت بهداشت در اماکن عمومی و نظارت بر کارکنان اداری از نظر واکسیناسیون تاج تاکید کردند.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران در امر مبارزه با بیماری عروق ویروس کرونا تاکید کرد که نباید به راحتی از دست آوردهای مبارزه با بیماری عروق ویروس کرونا قلب که حاصل حمایت های مردمی است غافل شویم. تلاش متخصصان بهداشت

عابدین خرم با اشاره به شیوع سویه جدید تاج در برخی کشورها، گفت: در کشور ما نگرانی هایی در خصوص شیوع این ویروس وجود دارد و نباید از طریق عادی سازی موج جدیدی از تاج در کشور آغاز شود.

وی خطاب به روسای دستگاه های اجرایی استان ها تاکید کرد: کارکنان ادارات برای انجام هرچه بهتر وظایف و خدمات خود، تزریق واکسن را جدی گرفته و با متخلفان برابر قانون برخورد کنند.

استاندار آذربایجان شرقی کلید خوردن بخشداری در اقدامات ضد کرون را ضروری دانست و گفت: در صورت احیای هویت و کارکرد محلات و اقدامات کانون ها و شخصیت های مرجع مشکلات در همه حوزه ها کاهش می یابد.

وی در این خصوص به طرح شهید سلیمانی و طرح غربالگری مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد و گفت: برخی اقدامات خوب گذشته به مرور زمان کمرنگ شده و در نتیجه این اقدامات باعث شده آسیب هایی که باید با تقویت آن ها جبران کنیم. “

خرم با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: بحث آموزش و پرورش و رعایت تشریفات در مدارس مطرح است و حضور دانش آموزان در مدارس فرصت خوبی برای آموزش و تأثیرگذاری بر خانواده ها است.

وی همچنین با بیان اینکه در اثربخشی واکسن شکی نیست، افزود: در بحث واکسن همت و روحیه همکاری و همدلی مردم سرمایه اجتماعی بزرگی است که باید این چشم انداز سوم را حفظ و دنبال کنیم واکسن دوز.”

استاندار آذربایجان شرقی همچنین کنترل ورود و خروج مسافران از مبادی مرزی استان، افزایش نظارت بر رویه های بهداشتی در اماکن عمومی، ایجاد و تقویت پایگاه های جدید واکسن برای تزریق دوز سوم، نظارت به موقع و پیشگیری از افراد مشکوک و بیماران را نیز در دستور کار دارد. گسترش برخی تردیدها موضوع واکسن را برجسته کرد.

48

دکمه بازگشت به بالا