عمومی

تشخیص موارد خطرناک کرونا با آزمایش خون

دکتر خوان رییس ، استادیار پزشکی و علوم بهداشتی در دانشگاه جورج واشنگتن در ایالات متحده گفت: “هنگامی که ما برای اولین بار درمان بیماران مبتلا به Covid-19 را شروع کردیم ، دیدیم که وضعیت آنها بهتر یا بدتر است ، اما به دلایل خوبی.” ما نمی دانستیم

وی افزود: برخی تحقیقات اولیه در چین نشان می دهد که نشانگرهای زیستی خاص با اثرات منفی این بیماری مرتبط هستند. ما می خواستیم این مورد را در مورد بیماران مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در ایالات متحده ببینیم.

در این مطالعه ، ریزه و همکارانش حدود 300 بیمار را که از 12 مارس تا 9 ماه مه 2020 در بیمارستان جورج واشنگتن بستری بودند ، ارزیابی کردند.

در میان این بیماران ، 200 نفر با بررسی همه نشانگرهای زیستی یافت شد: IL-6 ، D-dimer ، CRP ، LDH و فریتین. سطح بالاتر این نشانگرها با التهاب و اختلالات خونریزی و خطر بیشتر بستری در بخش مراقبت های ویژه و مربوط به نیاز به مراقبت های تنفسی همراه بود.

دکتر Shant Ayanian ، استادیار و محقق دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن ، اظهار داشت: نحوه کنترل بیمارانی که به خانه می روند تحت نظارت برخی تصمیمات بالینی قرار دارند.

محققان گفتند: “پزشكان بسته به سن و وضعیت بیمار ، خطر جدی تر یا مهلكتر بودن Covid-19 را تعیین می كنند ، اما این آزمایش خون ساده به پزشكان كمك می كند تا تصمیم های بالینی بگیرند.”

این تحقیق در ژورنال پزشکی آینده منتشر شده است.

235237

دکمه بازگشت به بالا