اخبار استانی

تشدید نظارتها برآب آشامیدنی مردم چهارمحال وبختیاری

به روگر استان کارمهال وبختیاری، دوکتر علی احمدی وی در گفت و گو با این روزنامه با بیان اینکه در پی سیل و بارندگی شدید اخیر، احتمال افزایش بیماری های گوارشی در برخی مناطق روستایی و شهری استان به ویژه شهرستان وجود دارد، افزود: اجرای آن تا بر اساس این گزارش، تاکنون هیچ گونه آلودگی و بیماری انتقالی از طریق آب در استان گزارش نشده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری به تشریح اقدامات انجام شده برای رفع نگرانی مردم پرداخت و گفت: از همان لحظات اولیه فشار کاهش یافت و آب در شهر و شهر قطع شد.وظایف مختلف مراکز بهداشتی برای رضایت از ایمنی و سلامت تشدید شده و ادامه دارد.

دکتر احمدی یادآور شد: در زمان وقوع سیل، احتمال آلوده شدن آب شرب به فاضلاب طبیعی است، اما خوشبختانه در مناطقی که دچار سیل شده بودند، آب باقیمانده مخلوط با فاضلاب کنترل شد و مشکلی نداریم. در این زمینه و حتی تجمع حشرات نیز مشاهده می شود بازرسی مهندسان بهداشت محیط، کارشناسان پایش آب و کارشناسان مبارزه با بیماری ها در شهرستان های ده گانه استان چهارمحال و بختیاری همواره با استقرار سامانه پایش سندرمی و تشدید نظارت بر چرخه توزیع آب، در تلاش برای پیشگیری از بیماری های گوارشی و منتقله از راه آب هستند. برای جلوگیری از

و به ویژه طی آزمایشات کامل میکروبیولوژیکی توزیع آب بیان شد: همه روزه به صورت تصادفی در تمامی محلات شهر و کلیه فروشگاه ها و شبکه توزیع و تانکرها نمونه برداری انجام می شود و در حال حاضر آلودگی میکروبی وجود ندارد.

دوکتر احمدی دود کرد: اب وارد شده به شهرکرد نیز کلر زنی می شود

به گفته وی، تاکنون بیش از 950 پادگان مورد بررسی و بازدید قرار گرفته و آب با نظارت بازرسان و مدیران محیط زیست جمع آوری شده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شهرکرد تعطیل است و نظارت ها در مناطق مختلف توسط بازرسان بهداشت محیط و مدیران شهری و استانی تشدید می شود و بازرسی ها به صورت شبانه روزی انجام می شود. و تمامی تاسیسات و مخازن، مخازن و منابع توزیع آب تکمیل شده است.

وی در خصوص طرز تهیه کلر مادر توسط خانواده توضیح داد: 15 گرم (سه قاشق چایخوری تمیز) پرکلر 70 درصد (هیپوکلریت سدیم) را به یک لیتر آب اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه مخلوط کنید و محلول کلر مادر را در رنگ تیره قرار دهید. bottle, در جای کنک و دور از نور و انگیزه ایتداد.

به عنوان مثال، این محلول را می توان به مدت 1 ماه برای ضد عفونی آب های مشکوک استفاده کرد.

او ادامه داد برای ضدعفونی آب های مشکوک به هر لیتر آب 3 یا 4 قطره محلول کلر مادر را با قطره چکان اضافه کنید و مخلوط کنید و بعد از یک ساعت مصرف کنید. آب ضد عفونی کننده را می توان به این روش به مدت 24 ساعت استفاده کرد.

دکتر احمدی گفت: جوشاندن آب حداقل 2 تا 3 دقیقه و حداکثر 5 دقیقه و زمانی که در معرض هوا و آب خنک کننده و مصرف قرار می گیرد می تواند نگرانی شهروندان را نسبت به سلامت آب برطرف کند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در ادامه توصیه به صرفه جویی در مصرف آب، رعایت بهداشت فردی و غذا و شستن دست ها بعد از اجابت مزاج و قبل از غذا خوردن و استفاده از آب آشامیدنی سالم را توصیه کرد.

دکتر احمدی همچنین از شهروندان خواست در صورت وجود اسهال شدید و آب برای مبارزه با این بیماری به تلفن اطلاع دهند.

وی کرد: بردم می کرد که با سامانه تفلون 190 در.

وی همچنین گفت: باید به مردم اطمینان داده شود که هرگونه آب آلوده رصد می شود و در سیستم توزیع قرار نمی گیرد.

دکتر احمدی همچنین در پایان توصیه کرد: مردم به شایعات توجه کنند و آخرین اطلاعات را از مجاری قانونی و مرکز بهداشت استان اطلاع پیدا کنند.

46

دکمه بازگشت به بالا