عمومی

تشکیل تیم ۵۰۰۰ نفره واکنش سریع در هلال احمر

به گزارش شفاف، پیرحسین کولیوند ظهر امروز در نشست خبری که در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار کرد: در ماه های اخیر در بحث امداد و نجات چندین عملیات امدادی از جمله زلزله انجام شده است. ، سیل، ریزش ساختمان کلانشهر و عملیات زمستانی و ایام نوروز. ماموریت هایی که سنگین و سنگین هستند.

وی با وجود اینکه تعدادی از هموطنان خود را در سیل و زلزله از دست دادیم، گفت: حادثه ای که رخ داد تاسف بار بود، اما هلال احمر در امر امداد و نجات به خوبی عمل کرد و وقتی آن را با سایر عملیات ها مقایسه می کنیم، می بینیم که در جستجوی Experiences ارزش افزوده دارند. انصافا به گزارشگر اطلاع دادم و قلمش هم خوب بود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: زلزله خیلی شدید نبود، اما سیل در پنج استان جنوبی و سیل در چند نقطه تهران بد بود و علاوه بر تلفات جانی، خسارات زیادی نیز به همراه داشت. خسارت مالی به مردم در این عملیات بزرگترین محموله امدادی را که شامل 120 تن بود به سمت مناطق آسیب دیده جنوب بارگیری کردیم و با همکاری و همبستگی ما و عزیزان ارتش، ارتش و … امداد رسانی انجام شد. که رضایت مردم را نیز به همراه داشت.

کولیوند با اشاره به حادثه مترو که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان شد، گفت: در حادثه مترو ساختمانی فرو ریخته بود اما از نظر ابعاد اجتماعی، سیاسی و امنیتی عجیب و قابل بحث بود. אנז אז אז סויי נפיקים האי מאנד ניז ברים סנג טעמה פטלטינד אמאעאם با شبکه ها بی انصافی شد و اگر خبرنگاران نبود شاید جلوتر بودند.

کولیوند گفت: مردم آبادان در شرایط خاصی نبودند اما فعالیت های قابل توجهی برای امداد، نجات و پشتیبانی انجام دادند. غذا و لباس و… به محل عقود می بیریند و هرکسی کست داشت نکشی در کمک به امدارسانی دا اکیداد به دید. در ان غرم كسي تشنه نمي ماند و اب خول به مدادداران مي ديد و به وكب و دوته هاي عزاداري راه بهده به به. به خانه مردوم که می رفتیم همه همان را می کوتند که داکه حزرت آقا بود و داکه بردوم همان با مسبان آیین کاکیند بود.

کولیوند ایشتر کرد: در سیل اخریه 26 استان کارگر شد وقتی به این اتفاقات و اتفاقات نگاه می کنیم، می بینیم که شبکه های ملی یکی دو بار به کشورهای دیگر توجه می کنند، اما تا جایی که ممکن است از حوادث نمی نویسند و سیاه نمایی می کنند. این وظیفه خبرنگاران را برای مقابله با آن سخت تر می کند.

وی گفت: در این چند ماه که درگیر سیل شدند، برخی از خانه ها و باغات آنها از بین رفت. در اختراء اختراء برایی عرباین شد و هلا نیز بری عرباین

ما سعی کرده ایم نیروی انسانی ماهر و مجرب خود را ارتقا دهیم تا بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم. در کیں سیل امامزاده داوود تا کمتر ها و کیمید و کیم کے است و کی در در کیں به سوزسوز کے بهمدلہ در حلال احمر شماره آن است. اولا این افراد باید از نظر تخصص آماده باشند و در رودخانه گل آلود یا گل آلود باشند تا بتوانند فردی را پیدا کنند که کاری را انجام داده است.

وی ادامه داد: مرد 40 ساله را زنده پیدا کردیم که در گل و بدون درخت مانده بود. او را به بیمارستان منتقل کردند. یا زمانی که گفته می شد ساعت دو بعد از ظهر سیل آمد، دسترسی به جاده و نیروی انسانی قطع شد و حتی در دو جا اصلاً امکان دسترسی وجود نداشت. به ما کرد دو مجرو از زیر آوار درورده که می شود نیست به عقب برگشتیم و عملیات به قدری سخت بود که امکان فرود وجود نداشت، امدادگران دو مجروح را راپل زدند و به داخل کمر منتقل کردند. این افراد دچار خونریزی شدید، شکستگی و… به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس جمعیت حلال احمر گفت: برخی از افراد نیز به دلیل این که دچار مشکل شده اند، از خانه کمکی نگرفته اند. در عرض المزيد با كمبور راه احن يورو و عمددي به همال به همال و مسير نيز بازي شد به كي از كيل كمي و لدر سمت راست در سعيد. در استان بیست و ششم این برنامه را داشتیم و مشکلاتی داشتیم که حادثه دیدگان را به مکان امن منتقل کردیم. در پیک کورونا هم بودیم و باید کی کی نکتی را در می در می در می کرد. امیر نامی رئیس سازمان به خوبی بحران را مدیریت کرد. در یکی دو مرحله استاندار تهران بسیار خوشحال شد و آن شخص شجاع و منظم بود.

تشرید تیم تعریف شرید پنج هزار نفره در هلال احمر

وی در ادامه از طرح تشکیل تیم واکنش سریع به هلال احمر خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی برای حضور پنج هزار نفر در نیروی واکنش سریع هستیم. از سوی دیگر، از سال 92 تجهیزاتی را که برای اضافه کردن 900 دستگاه آمبولانس به ناوگان مناقصه داده بودیم، به روز نکردیم. از همه محم‌تر عمداد و فردی استبدال است که در حال حاضر در آن شیدم است.

کولیوند افزود: شب عید با کمک رئیس جمهور توانستیم سهام را شارژ کنیم که بسیار موثر بود و اگر این کمک ها نبود شاید این روزها با مشکل مواجه می شدیم. همین شد که 1390 نفر که 80 نفر بودند. امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و از پیشرفت و پیشرفت بهره ببریم. ما هم وسط پایگاه هستیم و حلال خانه هایی هم که در محور برنامه هستند کار می کنیم.

وی همچنین با اشاره به ویرایش سند تحول دیجیتال در هلال احمر گفت: تهیه سند تحول دیجیتال نیز از برنامه ماست و امیدواریم بتوانیم از آخرین فناوری ها نیز استفاده کنیم.

و با بیان اینکه ما بهتر از برنامه خود هستیم ابراز داشتیم: فعالیت های خوبی داشتیم و برنامه های خوبی هم ارائه کردیم. ما حضور پر رنگی داشتیم که بخشی از برنامه بود و جلسه بر اساس مصر بود که رئیس صلیب سرخ و دبیرکل هم حضور داشتند. گفته شد که ما جزو پنج کشور برتر دنیا هستیم و آخرین جلسه هم یک ماه پیش در ژنو بود که بالاترین نماد صلیب سرخ در آنجا گرفته شد که ای کاش بیشتر برای مردم توضیح داده می شد. این یک تصادف بزرگ بود که بین سال 192 این کشور به عنوان بهترین کشور شناخته شد.

کولیوند با بیان آن کین کی برتر شدن به همه ملت بود گفت: شک کیمیتی را دادیم کے شد سه کیمیتی مسلیسی با با کابہ. برای اولین بار دو سمت مدیریتی در ژاپن گرفتیم و دوازده تفاهم نامه با این کشور امضا کردیم و تعدادی دیگر نیز در دست بررسی است.

ویب با تکید بر کے کے کے ہے ہے ہے ہے ہے ہے ہےے ہے ہے ہہے ہے ہے ہے ہے ۔ کیفیت خدمات پزشکی حج نسبت به سالهای گذشته عالی بود. اگر یادتان باشد بعد از حج یک سانحه سرما خورد اما امسال نشد. حتی حجاج در فرم بازگشت خود اظهار نظر نکرد و مجموع حج در عملیات شش روز بود. علاوه بر این، زائران نیز مشرف بودند

وی افزود: در این ماموریت برای اولین بار بود که رئیس جمعیت هلال احمر ایران با رئیس جمعیت هلال احمر عربستان دیدار کرد. ما هیچ کدام را ندیدیم و امکانات خوبی هم نداشتیم. این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم کرد تا از خدمات رفاهی عربستان بهره مند شوند و خود را ایمن نگه دارند. குர்கு குக்க்கு மாய்கு அய்றை அக்க்குக்கு ஶுட்டை ஶுட்டை

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات این سازمان به ویژه پیاده روی اربعین نیز گفت: در داخل کشور بحث امداد و نجات را داریم و در محورهای ارتباطی که به مرزهای غربی متصل می شوند، پایگاه به پایگاه و مقر به مقر.» امدارسانی می کانیم همچنین بهداشت و درمان در کشور عراق نیز بر عهده جمعیت هلال احمر است که تیم ها، کاروان ها و نیروهای مسلح آن نیز زیر چتر امام حسین(ع) و در کنار هلال احمر مشغول خدمت هستند. تجربیات گذشته را تحلیل و تحلیل کردیم. بعضی جاها در نقطه صفر مرزی هیچ امکاناتی وجود نداشت.

وی ادامه داد: سعی کردیم پایگاه هم داشته باشیم و در بیمارستان خود یک سطح، دو و سه را تعریف کردیم. همچنین بیمارستان های سیار و پایدار داریم و بیمارستان های ساده هم خدمات ارائه می دهند. در مسیر نجف به کربلا سعی کردیم یک مرکز بهداشتی و درمانی داشته باشیم و بیمارستانی داریم که بتوانیم از آن برای قرنطینه، گرمازدگی و درمان دندان استفاده کنیم. در کاظمین، سامرا و … را نیز کاظمین هام داد. چهار فروند بالگرد در مرزها مستقر می کنیم و دو فروند نیز به عنوان بیمارستان هوایی آماده کرده ایم که در صورت نیاز می توانیم از آنها استفاده کنیم.

کولیوند با بیان اینکه محتوای بحث های آموزشی را نیز در سه سطح آماده کرده ایم، گفت: این یک بحث عمومی برای مردم به ویژه پیشگیری از بیماری ها و نکات بهداشتی است و برای تیم های تخصصی خود آموزش های مهارتی را در نظر گرفته ایم که عمدتا فیلم، کتاب و بروشور است

رئیس جمعیت هلال احمر جموهری اسلامی ایران گفت: با گروه‌های مردمی عراق توافق کرده‌ایم که مثلاً اگر در منطقه پایگاه داشته باشند، در آن منطقه پایگاه دیگری نداشته باشیم. بر همین اساسین کرامین ها را نمردیم دادیم. يك تعرين و مانور حامل حم در خاك عرق حمائة داشت.

وی با اشاره به استفاده از برخی نرم افزارها برای ارائه خدمات به بیماران گفت: نرم افزار عملیاتی نیز تهیه شده و قرار است نرم افزار دیگری نیز برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تهیه شود. کنگره سلامت چهارشنبه را هم داریم که در روز پنجم شهریورماه به صورت بین المللی برگزار می شود و منتظر حضور بازدیدکنندگان هستیم که در روز ششم برگزار می شود. ما اهداف تشکیل همایش سلامت را برای تقویت هماهنگی بین طرفین در نظر گرفته ایم. ما دیپلماسی سلامت همه کشورهایی را که در این پیاده روی شرکت می کنند تقویت می کنیم. خدمات مورد نیاز برای سلامت و نحوه برخورد با آسیب ها را بررسی می کنیم.

گفتیم که امسال برای هلال احمر از بازدیدکنندگان پولی نگرفتیم: آن مبلغ را مجانی ندادیم، البته تعداد هم زیاد نبود. با این حال می توانیم از مشارکت مردم کمک بگیریم که هرکسی که می خواهد در این راه کمک کند می تواند از طریق هلال احمر کمک کند. محور اصلی این کنگره یکی از شایع ترین بیماری ها در ایام اربعین است. تاریخچه، حوادث، راهبردهای پیشگیری، خدمات مدیریت سلامت، مدیریت بحران و مدیریت بحران همگی مهم هستند.

به گفته وی دوازده مرکز ارجی دارد که در آفرینی می کنند و نقش میپلماسی سلامت از بسیاری از درمانتر است.

وی با کیں با ورود جمعیت حلال احمر به درکس کیلمی کیمیلی گفت: کاری در جمعیت هلال احمر به کے کے کیلمی است. بسیاری از حوادثی که با دست و پنجه نرم می کنیم، ناشی از تغییرات آب و هوایی است که ما شروع کردیم و در حال پیگیری هستیم.

وی ادامه داد: در گام دوم به خوبی فعال شدیم و تیمی را که واقعا نقش داشت تقویت کردیم. برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی را آغاز کردیم. قرئ یاس، دادرس و… از جملة آئین قره ها است. ما با کمک بانک سپرده های بانکی ایجاد کردیم. جشنواره بین المللی نیز به ویژه در نقش شهید سلیمانی برگزار شد.

کولیوند افزود: همچنین خیریه را برای ساماندهی و جذب حداکثری مردم در دو هزار و بیست محله فعال کردیم و با کمیته امداد و… با توجه به شعار سال بحث، شرکت های دانش بنیان داریم که خوب کار کرده اند. خط تولید را فعال کردیم و مرکز نوآوری را در جمعیت هلال احمر ایجاد کردیم. در حال راهتزی داروخانه آنلاین نیز کیدیم.

وی ابراز کرد: دو دغدغه جدی در داخل جمعیت هلال احمر نیز داریم که اولین موضوع در بحث رفاه کارگران این جمعیت و امدادگران و نجاتگران عزیزی است که در پایگاه های ما فعالیت می کنند. قصد داریم از شهریورماه همه اینها را بیمه کنیم و علاوه بر آن از قانون حداقل دستمزد بهره مند شوند. برای استخدام نیازمند مجوز دولتی هستیم که در حال حاضر از طریق برنامه، بودجه، امور استخدامی و نمایندگان شورا سازمان پیگیر هستیم.

کولیوند در باره امریه در جمعیت حلال احمر یکرد کرد: در هل کرد نیز به امیری می‌دین و دریم کوبی کردین با ستادکل فردی فورکی دریم.

وی در به سوالی کردی کردی کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد: அக்குக்கு ருரிர் பைர்ஸை மார்க்கு பார்க்கார் பார்க்கு ، அட்டார் ، ஶர்ராரார வ .. अधिक हा मी गुविदे चरा फर्डी गली शुद्धा, ब्री वार्डी महाल शुली शुद्ध निमी शुद्ध शलार श्मा एंट्कुर्डे व गली है, इन बी असाफी आस्त के जे जे जे शुद्ध चरा फर्डी गार्डी जा गली शोड به عنوان مثال حضور وزیر محترم کیشور در حادثه کلانشهر در همه ابعاد ضروری بود اما افراد غیر مرتبط نباید حضور داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا