اخبار استانی

تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک»/ شهر دوستدار کودک ایجاد می‌شود

محمدحسام عرفانیان در حاشیه برپایی نمایشگاه «آنلاین محبوب» دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی که به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برپا شد با اعلام تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک» در این دانشگاه به خبرنگار خبرگزاری آنا در مشهد گفت: تشکیل این کارگروه اقدامی است که برای اولین بار در کشور توسط دانشجویان رشته حقوق و علوم قضائی این دانشگاه شکل گرفت و گام بزرگی در معرفی و ارائه حقوق کودک برداشت شد.

وی افزود: این کارگروه زیر نظر انجمن حقوق علمی کودک ایران در خراسان‌رضوی و با حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل و موفق شد با استفاده از رشته‌های مختلف مانند روانشناسی، مشاوره، جامعه‌شناسی و … کارگروهی قوی، منسجم و دغدغه مند را شکل دهد. .

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اضافه کرد: این شور و شوق دانشجویان در استان خراسان‌رضوی همه را شگفت‌زده کرد و تلاش خود را انجام داد تا این انگیزه زیاد را با استفاده از تجربیات در کار ببندیم.

عرفانیان درباره تعیین تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک» عنوان کرد: کودکان سالم رکن اصلی ساختن جامعه سالم هستند و این جامعه سالم در گرو آن است که رفتارهای جامعه و خانواده در رابطه با احترام به حق و حقوق کودکان باشد.

ایجاد شهر دوستدار کودک

تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک» / شهر دوستدار کودک

You are here: هدف اصلی ما در کارگروه دانشجویی حقوق کودک دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد شهر دوستدار کو شهری که در آن کودکان در سلامت کامل باشند، به خدمات دسترسی داشته باشند و دور از تبعیض‌های جنسی و طبقه اجتماعی از زندگی خوبی باشند.

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، بالابردن خانواده‌ها و کودکان از حقوقشان را بسیار مهم دانستند و افزودند: این افزایش سطح اطلاعات مردم از حقوق کودکان و خطراتی است که در آینده کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند، به آنها کمک می‌کند. رقم زدن آینده کودکان و نوجوانان است.

عرفانیان با بیان اینکه برای این هدف از دانشجویان استان خراسان‌رضوی، از علاقه‌مندی‌ها و علاقه‌مندان دعوت می‌شود که در این کار عضو شوند.

به گزارش آنا، غرفه حقوق کودک یکی از غرفه‌های فعال نمایشگاه «آنلاین محبوب» دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی بود که به مدت چهار روز از ۲۱ تا ۲۴ تیر ۱۴۰۱ توسط دانشجویان به مردم خدمات ارائه کرد.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا