عمومی

تشکیل ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

اخبار استانی / لرستان رئیس جهاد دانشگاهی لرستان از تشکیل ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان خبر داد.

دکتر امین سلاحورزیان در بازدید مدیرکل ستاد فرماندهی امام خمینی (ره) لرستان از مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: فلسفه دانشگاهی این بوده که جهادی در کنار دانشگاه قرار دارد و هدف ما این است که علم را به عمل تبدیل کنیم. .

وی با بیان اینکه خیلی در جهاد دانشگاهی تلاش می‌شود از کارها بومی‌سازی شود و فعالیت‌های خوبی را در لرستان شروع کرد، عنوان کرد: یکی از این کارها گیاهان دارویی را می‌کشد چرا که پتانسیل ارزشمندی در لرستان ولی کمتر به آن توجه شده است.

جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پتانسیل گیاهان دارویی در استان مغفول مانده بود، گفت: گیاهان دارویی در لرستان به لحاظ اقتصادی، فرا، آرزوی و … جای کار بسیار زیادی در لرستان دارد و مرکزی را در بام ایجاد رئیس و زمینی چهار می کند. محلی به این مهم اختصاصی دادیم.

تامین بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد از نهاده‌های گیاهان دارویی استاندارد توسط جهاد دانشگاهی لرستان

سلاحورزیان بیان کرد: در حال حاضر بیش از 60 تا 70 درصد از نهاده های مورد نیاز برای کشت گیاهان دارویی از جمله بذر، قلمه و نشاء را در لرستان جهاد دانشگاهی لرستان تامین می کند.

وی افزود: نهاده‌های گیاهان دارویی برای توسعه کشاورزی، کشاورزان و علاقه‌مندان و فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی در استان را تامین می‌کنند و می‌خواهند بتوانند محصول خود را به فروش برسانند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان عنوان کرد: شبکه ارتباطی در جهاد دانشگاهی کشور برای فروش گیاهان دارویی.

سلاحورزیان با بیان اینکه باید الگوی کشت در لرستان از مواردی باشد که به آن دقت شود ولی کمتر به آن توجه شود، ادامه داد: در شهرستان کوهدشت کشته می شود که آبدوست می شود و باعث می شود سطح آب سفره های زیرزمینی کاهش یابد.

وی گفت: کشتهای گلخانه نیاز به مصرف آب کمتری دارند و تعداد کارگران، امکان فراوری و بسته بندی محصولات در آنها زیاد است اما در لرستان و مخصوصا شهرستان کوهدشت کمتر به این موضوع کمتر توجه شده است و در این راستا جهاد دانشگاهی لرستان در کوهدشت شهرک گلخانهای. ایجاد و محصول آن فلفل دلمه ای است.

میزان ناباروری در لرستان بالاست

جهاد دانشگاهی لرستان در ادامه صحبت هایش به مرکز درمان ناباروری این نهاد اشاره کرد و با بیان این موضوع که این موضوع از نظر آماری ناباروری در بالاست، افزود: آبوهوا، مسائل ژنی و تغذیه ای در دخیل هستند و این راستا دانشگاهی لرستان در ورود پیدا کرد. مرکز ناباروری را ایجاد کرد.

سلاحورزیان بیان کرد: بیش از 80 درصد افراد که برای درمان ناباروری به جهاد دانشگاهی لرستان مراجعه می کنند با مشکل مالی هستند و جزو اقشار مرفه درمان هستند.

انجام درمان با تعرفه های دولتی و نیمه دولتی در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

وی گفت: مشاوره دارویی و درمانی با تعرفه های دولتی و نیمه دولتی در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان افزود: هزینه های جراحی که در مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی استان انجام می شود در مقایسه با سایر مراکز درمانی بسیار پایین است.

سلاحورزیان ادامه داد: 3000 تا 350 بین زوج نابارور در لرستان وجود دارد و البته این رقم بیش از 4000 زوج است چرا که برخی افراد به دلایل شرایط خاص و حتی مشکلات مالی به مراکز درمان ناباروری مراجعه نمی کنند.

در حال حاضر ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل شده است

وی گفت: در حال حاضر ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل شده و زوجین نابارو

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان بیان کرد: آمادگی اهدای جنین به متقاضیان در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان وجود دارد و همه شرایط را برای درمان ناباروی ارائه کردهایم.

سلاحورزیان بیان کرد: جهت توسعه، ارائه خدمات بیشتر و خدمات بیشتر به زوجهای نابارور و مراجعه به نیازمندان نیازمند تجهیزات جدید برای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان هستیم که انتظار داریم ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در استان گذشته ما را حمایت کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا