اخبار استانی

تصمیم نهایی در انتصاب‌ها را خودم می‌گیرم/ بیشترین محتوای درخواستی سمنانی‌ها از رئیسی

اخبار استانی/ سمنان استاندار سمنان گفت: برای انتصاب مدیران رایزنی و رایزنی خواهیم کرد اما برای انتصاب مدیران تحت فشار و اصراری قرار نگرفته ام و خودم نظر نهایی را خواهم داد.

سید محمدرضا هاشمی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان بر لزوم انتخاب مدیران شایسته تاکید کرد و گفت: تاکنون هیچ فردی برای انتصاب مدیران تحت فشار قرار نگرفته است.

وی انجام رایزنی در این جلسات را منطقی دانست و افزود: این رایزنی ها با نگرش انجام می شود و تاکنون هیچ فشاری از سوی نمایندگان و گروه های سیاسی وارد نشده است.

وی در بالاترین سمت های اجرایی استان ادامه داد: در انتخاب همکاران و مدیران به ویژگی هایی چون عفت، تخصص، تعهد، تبعیت از سیاست های 13 گانه دولت، انقلابی بودن و توانایی و ظرفیت فردی توجه دارم.

من تصمیم نهایی را برای انتصاب مدیران می گیرم

هاشمی با تاکید بر حفظ شأن پست ها و سمت ها در انتصاب مدیران، تصریح کرد: در 29 سال خدمت خود همواره به خوبی به نظرات و مسلک های دیگران گوش داده ام اما در انتصاب تصمیم نهایی را می گیرم. خود مدیران

این مدیر بر ضرورت جهادی بودن به صورت اصولی تاکید کرد: در این شرایط که با جنگ اقتصادی مواجه هستیم نیازمند مدیران جهادی هستیم که خدمت را در اولویت قرار دهند تا گره از مشکلات مردم باز شود.

وی گفت: در این شرایط به مدیران موثر و جهادگر نیاز داریم. مسئولانی که در اتاق را می بندند و دنبال میز می دوند نمی توانند در این شرایط موثر باشند. در این شرایط به مدیران حوزه نیاز داریم.

تصویب 145 طرح و پروژه از 25 دستگاه در سفر رئیس جمهور

استاندار سمنان در ادامه به دستاوردهای سفر رئیسی به سمنان پرداخت و گفت: در این سفر 145 طرح و پروژه از 20 دستگاه عمومی و اجرایی تصویب شد و راه و شهرسازی استان با 20 پروژه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. تاییدیه های این سفر

وی ادامه داد: همچنین در سفر به استان 15 طرح کمکی کمیسیون امداد، 13 طرح وزارت نفت عمدتا در مناطق فقیرنشین، 13 طرح جهادکشاورزی در استان، 9 طرح بهداشتی، 8 طرح پروژه های آموزش و پرورش، 8 پروژه وزارت علوم، سکونت 7 پروژه. اجرای فرمان امام؛ 6 پروژه ورزش و جوانان، 6 پروژه صنعت، معدن و تجارت، 6 پروژه وزارت نیرو، پنج پروژه بانک های استانی، پنج پروژه بنیاد مستضعفان، چهار پروژه میراث فرهنگی، چهار پروژه فرهنگ و ارشاد اسلامی. چهار طرح وزارت کشور، تعاون، کار و سه طرح رفاه اجتماعی، دو طرح صندوق کارآفرینی امید، دو طرح بنیاد مسکن، یک طرح بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های مقدس، و غیره. پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه ها از سال 1400 تا 1402 جذب می شود، گفت: عمده تخصیص این پروژه ها در سال 1401 خواهد بود و روسای دستگاه های متولی موظف به ادامه پروژه ها از امروز هستند.

هاشمی از پیش بینی اعتبار 4 میلیارد دلاری پروژه های عمرانی در سفر به استان توسط دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: برای این سفر نیز 10 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری تصویب شد که در تلاش برای رفع مشکلات است. واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی.

وی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان متولی تامین این اعتبارات اشاره کرد و افزود: علاوه بر این، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و وزارتخانه های مرتبط محل تامین اعتبار این پروژه ها هستند. “

ایجاد اقامتگاه برای نظارت بر تاییدیه های سفر در استان

این مجری از برنامه ریزی برای تشکیل ستاد نظارت بر تایید سفر در استان خبر داد و افزود: علاوه بر این اقامتگاه، تمامی دستگاه هایی که در این سفر طرح و پروژه تعریف کرده اند نیز نیاز به اقامتگاه نظارتی دارند تا بر تاییدیه های مربوط به دستگاه خود نظارت داشته باشند. “

وی با اشاره به تماس‌ها و نامه‌های مردمی در این سفر گفت: فراوانی این تماس‌ها و نامه‌ها نشان از آبروی رئیس‌جمهور و امیدواری مردم به رفع مشکلات دارد.

بیشتر مطالب درخواست های رئیسی سمنانی

هاشمی در سفر اصلی خود به سمنان از بیش از 32 هزار نامه و تماس با سامانه صمد خبر داد و گفت: در این سفر بیش از 21 هزار نفر با سامانه صمد تماس گرفته و بیش از 11 هزار نامه به مراکز مسافرتی دولتی ارسال کرده اند. ، بوده است.

وی گفت: از این تعداد تماس ها و نامه ها 29 هزار و 600 مورد برای درخواست های مالی مانند وام، وام خوداشتغالی، کمک مالی، وام مسکن یا خرید خودرو و … بوده است. همچنین چندین نامه درخواست یا درخواست تغییر وضعیت نیروها، 521 گزارش یا انتقاد مردمی و 82 نامه در تمجید از سفر رئیس جمهور ارسال شده است.

استاندار سمنان با بیان اینکه بیشترین تماس ها از سمنان بوده است، افزود: 16 هزار نامه و تماس مربوط به مرکز استان، 7 هزار و 270 مورد مربوط به شاهرود، 2249 مورد مربوط به شهرستان دامغان، 1887 مورد بوده است. به مهدیشهر 854 مورد در شهرستان میامی، 476 مورد در شهرستان سرخه و 656 نامه یا تماس از گرمسار و آرادان ثبت شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا