اخبار استانی

تغییر اولویت دولت در نهضت ملی مسکن از آپارتمان‌سازی به ساخت خانه‌های یک طبقه

مسوبات فاحرمين للسي شوري العلي مسكن شد على المسوبات;

در چهارمین جلسه شورای عالی مسکن بر تغییر اولویت دولت یعنی سیزدهمین اجرای طرح توسعه ملی مسکن از آپارتمان به ساخت منازل یک طبقه تاکید شد و به تصویب اعضا رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، مصوبات چهارمین جلسه شورای عالی مسکن که در تاریخ 9 اسفند ماه سال جاری به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد. جمهوری کیشور در وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.

**برخی از این آماده سازی ها در این توضیحات آمده است:

1. با توجه به اهمیت نقش مسکن در اقتصاد خانواده و سهم آن در بودجه هزینه های خانوار و اقتصاد کشور، حل مشکل مسکن در اولویت سیزدهم دولت قرار گرفته است.

2. اولویت دولت در هوزا مسکون به جاي افترمتان بر صاخت خانه های يک تھاک است; بنابراین در شهرهایی که از نظر تامین زمین مشکلی ندارند باید شرایط این تغییر فراهم شود و تراکم جمعیت به 60 نفر در هکتار کاهش یابد.

3. تمامی مراجع موظف شدند تا پایان شهریور ماه سال جاری نسبت به واگذاری زمین به وزارت شهرسازی اقدام کنند. در غیر این صورت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است پس از پایان شهریور ماه 1401 زمین را با تشخیص مقامات اجرایی به وزارت راه و شهرسازی واگذار کند.

4. 100 درصد درآمدهای مالی حوزه مسکن با گردش مالی خزانه به طور کامل به صندوق ملی مسکن برای اجرای طرح‌های عمرانی مسکن ملی اختصاص می‌یابد.

5. بانک های مرکزی و خانه ها موظفند تمامی اقساط برگشتی منازل را به صندوق توسعه ملی واریز کنند.

6. سازمان جنگل ها و سازمان مناطق آزاد موظفند تا پایان سال و با درخواست وزارت راه و شهرسازی نسبت به آزادسازی زمین اقدام کنند.

7. روشهای همیل روش های: 1. آورده انسان، 2. تهارت نفت و ۳. تهاتری دولت زکستین شده است.

8. روش تحميل سرورس منتديات روبنايي هم به روست تقوم باياپاي علي دولت با بخش خفيش است.

9. شهرداری‌ها موظفند پس از تکمیل نقشه‌های فنی و ابلاغ ضوابط شهر حداکثر تا 2 هفته نسبت به صدور مجوز اقدام نمایند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا