اخبار استانی

تغییر نگرش مهم‌ترین مؤلفه در حوزه دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در اولین نشست هماندیشی مدیران و فعالان حوزه دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: در حوزه «تولید دانش بنیان کارآفرین» که شعار امسال و بهعنوان عملیات عملیاتی برای همه مدیران کشور تغییر نگرش بوده است. بسیار حائز مهم است ؛ اگر نگرش‌ها را به فضای کسب و کار تغییر می‌دهم حتی با پیشرفته‌ترین تجهیزات هم راه به جایی را می‌دهم. زیرا تغییر نگاه در حوزه دانش بنیان و کارآفرینی مهمتر از هر چیز دیگری است.

وی از حمایت ویژه صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق شعار سال خبر داد و افزود: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نگاه ویژه بر سه استان تهران، خراسان رضوی اصفهان و انتظار جهش در این سه استان را داشته است; بنابراین به این موضوع به‌عنوان فرصت نگاه کنیم. راکه این فرصت‌ها همیشگی نخواهد بود. زمینه حضور هرچه بیشتر اعضای هیئت علمی در فضای دانش‌بنیان ارائه و حمایت‌های لازم از طریق شخص شذه شد. دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه حرکتش را قبل از این آغاز کرده و در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی همه چیز مهیاست که جهشی در زمینه تولید و به حل مسائل جامعه اتفاق بیفتد.


بیشتر بخوانید:

فعالیت‌های دانش‌بنیان نیاز به تلاش و استفاده از تمام ظرفیت‌ها دارد


دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: امروز دانشگاه ها با فعالیت های رئیس معمول خود راه به جایی نخواهند برد بهویژه در دانشگاهی که داعیه حضور در متن جامعه و حل مسائل و داعیه دارد. ینده‌نگریمزیت محوری و توجه به نسل جوان را دارد.

مرادی تغییر نگرش را از الزامات مدیریت در قرن ۲۱ برشمرد و بیان کرد: از سال ۲۰۰۰ به بعد از تعریف مدیریت د. قبلاً مدیریت یعنی برنامه ریزی، دهیهدایت و نظارت. اما از سال ۲۰۰۰ به بعد مدیریت یعنی هنر از دانش استفاده می شود. در قرن 21 مدیریت به یک دیدگاه تبدیل شد یعنی مدیریت هنری است که می‌توان دانش‌های مختلف را به خدم تبدیل کرد. بر این اساس باید چهار اتفاق بیفتد یعنی یک مدیر باید مجموعه مهارت‌هایی را داشته باشد. ادبیات حوزه مدیریتش را بداند. مهارت و ارتباط با انسان‌ها را بلد باشد و از همه مهم‌تر اینکه در قرن ۲۱ یک مدیر باید داشته باشد.

وی درباره آغاز دوباره موزش حضوری در همه واحدهای دانشگاهی استان مطرح کرد: امروز به اصل خودمان برگشتیم. تشکیل حضور کلاسها و رفت و آمد دانشجو در فضای علمی یکی از عوامل حیاتی دانشگاه است و از این موضوع بسیار خوشحالم و در این زمینه از همه همکاران و رؤسای واحدها تشکر ویژه دارم.

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در حوزه پژوهش

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست با بیان این دانشگاه در حوزه پژوهش گفت: امسال سه موضوع را در دستور کار داریم; نخست که فرهنگ عمومی پژوهش را در دانشگاه فعال کنیم. شرکت دوم فناور کوچک راهاندازی و اینها را حمایت کرده و به شرکت های دانش بنیان تبدیل کنیم و سوم پیداکردن مگاپروژه‌ها و تسهیلات آنها به گروه‌های آموزشی دانشگاه است.

جواد بهارآرا خطاب به استادان فعال در حوزه دانشبنیان عنوان کرد: میخواهیم با کمک شما اعضای هیئت علمی را شناسایی کنید و با ارائه راه حل این مفاهیم را بسازید. استفاده از ابزار لازم برای هدایت استادان و دانشجویان به سمت حرکت دانش‌بنیانی را ارائه کنیم. باید به شرکت‌ها کمک کند تا مشکلاتشان کمتر شود و از شما بخواهید ایده‌هایتان را مطرح کنید

وی از فعال کردن باشگاه ها و انجمن های علمی دانشجویی و راه‌اندازی مرکز رشد جدید در ساختمانی مجزا خبر داد و بررسی کرد: حتما باشگاه‌ها و انجمن‌های علمی را می‌بینند تا دانشجویان بهتر و بیشتر درگیر موضوع شوند. می‌خواهیم در ساختمانی مجزا مرکز رشد راه‌اندازی کنیم و در اختیار ۴۰ هسته پژوهشی قرار دهیم که در.

پژوهش تخصصی تخصصی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: طبق اعلام شورای مرکزی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، نیشابور و قوچان حدود یکسوم تجهیزات اصلی کشور را دارا هستند، این دستگاه ها برای درآمدزایی فعال و دنبال راهنما هستیم تا استادان و انگیزه پیدا کرده و از این دستگاه‌ها و ت.

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا