عمومی

تفاهمنامه هلال‌احمر با سازمان هواپیمایی/امدادهوایی سرعت می‌یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، امروز تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان هواپیمایی کشور و جمعیت هلال‌احمر با هدف توسعه همکاری‌های مشترک امضا شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در این مراسم با اشاره به این که فعالیت‌های هلال‌احمر، عام‌المنفعه و بشردوستانه است، گفت: جنس کار هلال‌احمر از جنس نجات جان بشریت و کاهش آلام بشری است و این خدمات بی حد و مرز است.

پیرحسین کولیوند با اشاره به این که برای ارائه بهتر خدمات به حادثه‌دیدگان، نیاز به همکاری سازمان‌هاست، افزود: ارائه خدمات به نیازمندان در حوادث و بحران‌ها با کمک سازمان هواپیمایی کشور، با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

کولیوند با اشاره به همکاری مشتر هلال‌احمر با هواپیمایی کشوری در مراسم اربعین حسینی گفت: هر زمان که بحران وجود داشته، گره کار با کمک این سازمان حل شده است. در بحران‌های اخیر در زلزله‌های خوی، ترکیه و سوریه و در بدترین شرایط پروازها هماهنگ شد و اولین هواپیمایی که در ترکیه و سوریه نشست، هواپیمای ایران بود.

محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز در این مراسم گفت: ظرفیت جمعیت هلال‌احمر بزرگ و میلیونی است که باید از این ظرفیت برای توانمندسازی نیروها و خدمت بیشتر به مردم استفاده کنیم. همچنین تلاش داریم تا بخشی از بار سنگین جمعیت هلال‌احمر را در راستای خدمت به مردم حاتدثه‌دیده برداریم.

یادآور می‌شود؛ تفاهم‌نامه همکاری میان هلال‌احمر و سازمان هواپیمایی کشوری در قالب ۹ ماده و به مدت سه سال تنظیم شده است.

ارائه آموزش‌های امدادونجات و کمک‌های اولیه به پرسنل سازمان هواپیمایی کشور، ارائه پیشنهادات لازم جهت تجهیز ناوگان هوایی به کیف‌های امدادی مطابق با استانداردهای هوایی و تشکیل تیم‌های امدادونجات هوایی و زمینی از پرسنل سازمان هواپیمایی کشور از اقداماتی است که جمعیت هلال‌احمر به عهده دارد.

همکاری در جهت انتقال سریع هوایی نیروهای عملیاتی جمعیت، اقلام و تجهیزات ضروری امداد و نجات و مصدومین ناشی از حوادث و سوانح در شرایط اضطرار ملی و بین‌المللی، همکاری در جهت گسترش ناوگان هوایی و تشکیل تیم‌های امدادونجات هوایی و انجام تمرین و مانور هوایی با کمک جمعیت هلال‌احمر از اقداماتی است که طرف سازمان هوایی کشور در مفاد این تفاهم‌نامه عهده دار شده است.

دکمه بازگشت به بالا