اخبار استانی

تلاش برای کسب سهم ۶ درصدی اقتصاد دانش‌بنیان از GDP/ اقتصاد با اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان شکوفا می‌شود

دهقانی فیروزابادی در برامنا صف اول متره کرد;

دهقانی فیروزآبادی گفت: تلاش می کنیم با اقتصاد دانش بنیان تا پایان دو تا سه سال آینده 4 تا 6 درصد تولید ناخالص داخلی واقعی کشور را محقق کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس جمهوری علم، فناوری و اقتصاد جمهوری اسلامی با حضور در برنامه «صف 1» به نقد و بررسی «زندگی دانش بنیان است». اقتصاد» و اقدامات انجام شده برای اجرای آن.پرداخت

معاون دانش، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش بنیان گفت: در دهه های گذشته با توجه به تاکیدی که اکثریت رهبری و سیاست گذاران بر حوزه داشته اند، به نتایج خوبی دست یافته ایم. علم و فناوری تنها رمز پیشرفت کشور است. در دهه گذشته با توسعه شرکت های استارتاپی، گروه های تحقیقاتی و توسعه فناوری، دانش علمی و فناوری در کشور شکل گرفته است. اما امروزه با تبدیل علم و فناوری به ثروت فاصله داریم و اگر بتوانیم این علم و فناوری را به ثروت واقعی تبدیل کنیم و در یک جهت ارزش افزوده داشته باشیم و سهم جدی در اقتصاد داشته باشیم، می توان گفت که اقتصاد مبتنی بر دانش

وی در رضی وردید: دانش بنیان شدن ایکستومی شمل یکسری نوونیاد در رگلیک است. نوآوری در تمامی شاخه های اقتصاد مبتنی بر دانش و دانش منجر به ایجاد ارزش افزوده و سود بسیار بالایی می شود که پایگاه دانش کل اقتصاد را تشکیل می دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: تلاش می کنیم تا پایان دو تا سه سال آینده با اقتصاد دانش بنیان به 4 تا 6 درصد تولید ناخالص داخلی واقعی کشور برسیم.

دهقانی فیروزابادی با تکید بر تکید بر تکید بر تکید بر یک بری بری کرک که شرکتی در تکیولی در کیشور کیشور گفت: بریا بری ما شرکت این شرکت بنیان یک شرکت جدی دارد از دربی براکی که بری کامت در کارتی آن شرکت دارد. بریا بری کا درد درد. طبق آمار تا پایان سال حدود 2500 تا 3000 محصول دانش بنیان جدید خواهیم داشت. پیش بینی من این است که در نیمه دوم سال آینده تعداد این شرکت ها در نیمه دوم سال آینده دو برابر شود.

دستیار دانش فناوری و اقتصاد دانش بنیان درباره دانش بنیان صنایع بزرگ کیشور گفت: بخش خوبی از تولید ناخالص داخلی کیشور را صنایع بزرگی تشکیل می دهند که سنتی هستند و به دلیل مزایای نیروی کار یا انرژی ارزان هستند. اکنون واردات அக்குக்கு பாரை வேரை வெக்கு க்குக்குக்கககக்குக்கு

وی با اشاره به انعقاد قرارداد 100 میلیون دلاری وزارت نفت با شرکت های دانش بنیان در سال گذشته و تاثیرگذاری فناوری بر صنایع بزرگ، گفت: اجرای قانون تولید دانش بنیان اقتصاد دانش بنیان را متحول می کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان به تشریح اهمیت تأثیر فناوری در زندگی مردم پرداخت. ما باید تأثیر فناوری را در صنایعی که مستقیماً با زندگی مردم مرتبط هستند مانند اتومبیل، لوازم خانگی و … بهتر ببینیم.

دهقانی فیروزابادی با تیکید ب تکید بر سابریک دراشتها دیر در هوز عکستو بانیان دانش گفت: قانون وضعیت تولید بر پایه دانش است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در سطح بسیار پیشرفته ای قرار دارد. در سال 1401 پس از 12 سال تجربه با مشکلاتی که در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان دیدیم، اگر بتوانیم قانون تولید دانش بنیان را با کمک سایر دستگاه ها به درستی اجرا کنیم، در 10 سال آینده در آخرین بار شاهد یک اقتصاد جدید و شکوفا در کشور خواهیم بود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در تشریح برنامه های خود برای بازگشت نخبگان به کشور بیان کرد: تلاش می کنیم با همفکری دانشگاه ها، شهرداری تهران و وزارت مسکن مشکل مسکن نخبگان را حل کنیم. مشکل دیگری که دنبال می کنیم، نخبگان جویی است. ז ש של שכל שכלراق בעراق למ למינ ם מ שכל שכל געט סט ק ק– ב מ מ מ מ נ נ נ נ נ סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט סט. ता है के के के के लेखें के देशुत नकान बा जाइने जामाना बहुटी अल अल अम अच अचाया भाषाशूना शूना. موضوع دیگری که با جدیت دنبال می کنیم بازاریابی نخبگان است تا افراد توانمند بتوانند با رفع مشکلات و مشکلات کشور در کشور تاثیرگذار باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا