اخبار استانی

توانایی “ایران” برای باروری و تولید مثل تا ۵ سال آینده

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از مرکز علمی تحقیقاتی ذخیره شده گاه زیستکره توران در استان سمنان، گفت: “ایران” ماده یوز باروری است و حداقل تا 5 سال آینده توان باروری و تولید مثل دارد.

به گزارش اخبار استانی، علی سلاجقه در پنجمین روز از تولد توله های یوزپلنگ ماده مرکز علمی تحقیقاتی ذخیره گاه زیستکر توران ا.

وی در این بازدید یک روزه به سرپرست اداره کل محیط زیست استان سمنان، از مراقبت های مراقبت از توله های متولد شده و سلامت یوزپلنگ ماده بعد از عمل جراحی سزارین را مشاهده و دستورات لازم را برای مراقبت از این بیماری علمی صادر می کند.

سلاجقه با بیان اینکه این اولین تجربه ایران در تولد یوز در اسارت است، تصریح کرد: باید همه زوایای و تجارب جهانی این اقدام به دقت بررسی و نتایج و نتایج علمی در قالب مقالات علمی و پژوهشی به زبان های مختلف منتشر شود.

سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موفقیت این پروژه در این مورد که نشان داد “ایران” ماده یوز باروری است و حداقل تا 5 سال آینده باروری و تولید مثل دارد، بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به توانمندی‌های داخلی در انجام این پروژه علمی، کشور افزود: آنچه مهم است این است که جمعیت یوزهای در اسارت کشور اضافه شده و ما می‌توانیم این گونه را حفظ کنیم.

سلاجقه اظهار امیدواری کرد که در زایمان های شاهد توله مواد باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست از معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تیم اجرایی و علمی در اعلام جنسیت توله یوزها عجله کردند، حاضر کردند: البته نباید اجر دامپزشک معتمد را ضایع کرد چراکه اول از همه سیکل باروری “ایران را تشخیص داد”. و به زمان درست معرفی «فیروز» به «ایران» پی برد علاوه بر این، ضمن تشخیص به موقع برای س را هر چند نمی توانم قصور در تشخیص جنسیت را نادیده گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا