اخبار استانی

توسعه اراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم خوانی ندارد

آسنا/آذربایجان شرکی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه با گسترش اراضی کشاورزی در حوضه آبخیز دریاچه سازگار نیست، گفت: طی هشت سال گذشته بیش از 120 هزار هکتار به اراضی کشاورزی اضافه شده است. آذربایجان غربی منجر به مصرف آب به میزان 2.5 میلیون متر می شود.

محمدصادق متدیان روز جمعه دوم آذرماه در نشست مشترک با تیم تحقیق و بازرسی استادیوم احیای دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی با بیان اینکه مدیریت منابع آب و اصلاح الگوی کشت باید انجام شود، گفت: مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: کیشت دولت به کیشت به کیشت به کم بر ب با وایت بالاست که همین راست به کشاور این باشد که می شود شود که در کشت به بهیکه و به بهیدین و بود.

وی افزود: باید مشاغلی را که جایگزین کشاورزی در منطقه می شود تعریف کنیم تا حوزه معدن جایگزین خوبی برای آن باشد.

استاندار عزربیان‌غربی افزود: متأسفانه کشت گلخانه‌ای نیز مغفول مانده است که به دلیل نقش آن در بهینه‌سازی تولید محصولات کشاورزی و کاهش مصرف آب باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه تمرکز دولت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام انتقال آب به دریاچه ارومیه است، گفت: اجرای پروژه های مهم انتقال آب به دریاچه از جمله تونل، خط انتقال معدن و … تصفیه خانه فاضلاب ارومیه شتاب قابل توجهی پیدا کرده و تا پایان امسال تکمیل می شود.

پاسخ: پس از اتمام برنامه های سخت افزاری، دولت به طور جدی وارد برنامه های نرم افزاری و همچنین اصلاح مدل خواهد شد.

وی با اشاره به تخصیص 100 درصدی اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور در رابطه با احیای دریاچه ارومیه، گفت: پنج هزار میلیارد ریال اخیرا برای تکمیل نیمی از طرح های احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافته است. که نشانه توجه دولت و شخص رئیس جمهور به این مشکل است

بایر کارگروه ملی نجای لوک اورومیه با تکید بر باین بر شایک برک سازی کامہ کے اہے کے اہایای افکر در یہای لکے بیان کرد:

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا