اخبار استانی

توقع بیجای منتقدان بی‌سواد از شنا/ وقتی حقوق مربیان صرف تجهیزات می‌شود

அந்தை மிய்றியுக்க்

ورزش در ایران با نقدهای ناعادلانه ای مواجه است که حداقل امید را از ورزشکاران این رشته می گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزشی آنا، عملکرد ژیمناستیک های ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه با رکوردشکنی های متعددی همراه بود اما پس از کسب مدال تنها یک مدال برنز با این تیم به دست آمد. زیرا طبق اعتقاد کسانی که خود را در همه زمینه ها علامه دهار می دانند، ورزش در ایران پیشرفت چشمگیری نداشته است و زمانی که در بخش مدال آوری در بازی های کشورهای اسلامی موفقیت چندانی حاصل نمی شود، آینده درخشانی برای ورزشکاران در این رشته را نباید تصور کرد زیرا با تغییر یک رکورد ملی در سال های اخیر به ندرت پیش از مدال آمده است تا به افتخارات برتر فدراسیون اضافه شود.

راقیبی همیشگی به نام ریکرد

در رویدادهای ورزشی انفرادی مانند شنا، دویدن یا قایقرانی، ورزشکار همیشه یک رکورد نام دارد. پیشرفت ورزشکاران در چنین رشته هایی با رکورد مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد. بالا بردن رکورد به زمین یک گام رو به جلو است و در چنین شرایطی با انگیزه بیشتری برای کسب موفقیت های بیشتر ادامه می یابد. فدراسیون‌های ورزشی بین‌المللی، کنفدراسیون‌ها و کمیته‌های ملی و بین‌المللی المپیک، اعدادی را در نظر می‌گیرند که ورزشکاران باید به آن‌ها برسند یا از آنها عبور کنند تا بتوانند در مسابقات قاره‌ای، جهانی و المپیک شرکت کنند.

துத்திய் ப்புர்க்கை

رکوردها به سه دسته تقسیم می شوند. رکوردهای مرحله اول برای همه کشورهای جهان موجود است زیرا نیاز به کار خارق العاده ای ندارند. دوم دوم حدنسابها در شنا، مستلزم تلحاث، علم و تقرب خاص است. معمولا این رکوردها توسط کمتر از نیمی از کشورهای جهان به دست می آید. خوشبختانه سطح سطح ایران در حال حاضر در این مرحله قرار دارد. در مده 100 متر پروانه 53 سینیا شنا کردن است که تےے در 50 متر کرال سینه رکود 22 سینیا ایشتر خاصیت دارد. در مده 100 متر ازاد حدنساب 49 سینیا با ویرت است. در 200 متر قورباغه رکود 2 دقیقه و 51 سانید به دست نیامده است. اولین سطح رکوردهای سفید نیز محل نزدیک شدن شناگران ایران به آنهاست و هر بار رکورد یک میلیونی است. قرار گرفتن در چنین محیطی بسیار مهم است و قرار گرفتن در چنین شرایطی بسیار سخت است و نباید منتظر امکانات و زمان فعلی برای صرف غذا قبل از مقدار استاندارد بود.

نابرابر شناگران ایرانی

مانع اصلی رسیدن به مدال های بین المللی توجهی است که تا به حال ندیده ایم. یک شناگر با استعداد باید در بهترین زمان ممکن شناسایی شود و تمرینات خود را از آماتور به حرفه ای برساند. علاوه بر این که تمرین در استخر استاندارد به تمام تجهیزات نیاز دارد، او باید در طول سال حداقل در 12 تا 13 مسابقه بین المللی شرکت کند تا رقابت را کاملا احساس کند و از اشتباهات و ورودی های خود مطلع شود. منابع مالی محدود اجازه نمی دهد چنین برنامه ای برای ایرانی ها طراحی شود و آنها می توانند برای رقابت با همتایان جهانی خود چنین سلاح هایی داشته باشند. در چنین شرایطی نباید با سایر رشته های داخلی و همچنین رقبای موفق جهانی مقایسه کرد زیرا شرایط برابری برای مقایسه وجود ندارد.

شنا محجور از توجة

بودجه کل فدراسیون 7 تا 8 میلیارد تومان است. فدراسیونی با سه رشته باید بتواند با چنین بودجه ای از ورزشکاران این رشته ها حمایت کند در حالی که اگر برای هر کدام از این رشته ها سفری بین المللی برای حضور در مسابقات در نظر گرفته شود، بودجه برای پوشش این سفرها در نظر گرفته می شود. برای من سخت باش حقوقی که برای مدیران و مربیان تیم ملی در نظر گرفته می شود ماهیانه 2 میلیون تومان است و گاهی کمتر از آن در برخی موارد به دلیل کمبود فرصت برای پیشرفت ورزشکاران از جمله تجهیز اتاق به تیم ملی توسط مدیران و مربیان هدیه داده می شود. این نمونه ای از بسیاری از مشکلاتی است که مردم از آن آگاه هستند.

سلب پیں از شناگران ایرانی

در بازی‌های روستانی اسلامی سوابق مهمی به ثبت رسید، اما انتقاداتی به برخی از منتقدان وارد شد. ورزشکارانی که نزدیک به یک سال است در مسابقات بین المللی شرکت نکرده اند باید هر بار در سطحی نه چندان بالا این فرصت را داشته باشند که در یک مسابقه شرکت کنند. Mehrşad Öğrı که شاهمیه به لومیکی را به به به به به به به به به به به از از آن کی کی کی به کود. بنیامین قره حسنلو که ریکودار مده 50 متری ایران است هم با این با این بود با این بین بود که رایزام می‌شود. متین سهران، سینا غلامپور، ابوالفضل سام، مهران قاسم زاده، هومر عباسی و … با همه کمبودها همچنان در حال ارتقای رکوردهای کشوری هستند و نباید انگیزه را از این امیدهای حداقلی ورزش بگیریم. آنها در حالی به دیدار رقبای خود رفتند که ترکیه میزبان با سرمایه گذاری فراوان بود. مربی مایکل فیلیپس بهترین ورزشکار جهان و رکورددار مدال چند سالی در المپیک است.

دلیل موفقیت بازی های المپیک

اهداف ورزشی ایران در المپیک عمدتاً سه رشته کشتی، وزنه برداری و تکواندو است و یک بار در پرتاب دیسک و همچنین در تیراندازی مدال های نقره و طلا کسب کرده است. جالب است که چند کشور در رشته های کشتی، وزنه برداری و تکواندو سرمایه گذاری عمده ای انجام می دهند و حتی صحبت از کنار گذاشتن کشتی و تکواندو از المپیک شده است. به عنوان مثال، روسیه و آمریکا سرمایه گذاری خوبی در کشتی ها دارند و تا حدودی آذربایجان و ازبکستان توجه مالی دارند. در ورش فوتبل که سالیان آیدا به این می شود که می شود. در والیبال که سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است و بین سال های 2011 تا 2014 بیش از هر تیم ملی دنیا هزینه کردیم.

از سوی دیگر می توان به تنیس روی میز اشاره کرد که فدراسیون بودجه کمی در این زمینه دریافت می کند و با توجه به اینکه در شرق آسیا و کشورهای اروپای شرقی و غربی کسب مدال های بین المللی در آسیا اهمیت زیادی دارد. بازی های جاکارتا در هندبال زامین بیش از انگوان دو دست لجیونر دستیم اما کریمین اسیا کیں پید کرد نیرد.

توجه مفاصلان به سرتشتهای متعددة موسور

نکته پایانی این است که همه مسئولان برجسته کشور می دانند که نیازهای میادین ورزشی کجاست، اما روی ورزش مخاطبان تمرکز دارند و ترجیح می دهند در تزریق بودجه به فدراسیون ها توجه شود که ذینفعان بیشتری در سطح جامعه دارند. در چنین فضایی اگر یک ورزشکار بتواند بدون چشمداشت اجرا کند، بدون شک موفقیت بزرگی به دست می آید. دانش و ثروت با دانش نجات می یابد و اگر هر دو در زمان نزدیک به دو المپیک فراهم شود، باید بتوان با بازیکنان مطرح دنیا رقابت کرد. کسانی که معتقدند در شرایط فعلی می‌توانند مدال بین‌المللی کسب کنند، حتی نمی‌دانند که این ورزش در چند رشته و در چند خط برگزار می‌شود. به کده دائها به سرتشنا شنا از آن به هدا هدائ

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا