اخبار استانی

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت‌کننده مو

گروح استانهای اینگا انا; در زندگی و عصر مدرن امروزی که اکثر افراد جامعه به استفاده از انواع محصولات مارک دار و محصولات مصنوعی و شیمیایی عادت کرده اند، همچنان برخی افراد تمایل به استفاده از محصولات ارگانیک، سالم و بدون مواد شیمیایی دارند که مواد شوینده از جمله این محصولات هستند.

این افراد علاوه بر غذا به استحمام و خودشوئی شدن و همچنین محصولات و شوینده های طبیعی و گیاهی بدون مواد شیمیایی و مضر برای خود و طبیعت علاقه مند هستند و از مواد گیاهی و خالص طبیعی استفاده می کنند.

محققین و پژوهشگران مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر با فعالیت های فکری و فناوری خود صابون گیاهی دست ساز به نام سابون ملیسا را ​​از مواد اولیه خالص و طبیعی و روغن های گیاهی خالص تهیه و تولید کردند. این صابون کاملا طبیعی و بدون دخالت مواد شیمیایی است.

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت مو

تولید کننده صابون گیاهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تشریح روند تولید صابون گیاهی ملیسا اظهار داشت: با توجه به استقبال روزافزون مردم از محصولات ارگانیک، طبیعی و علاقه، آموزش و دانش از سوی گیاهان دارویی، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی، وارد این عرصه شدم.

مدير نجول فناور مليسا داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد فناور مليسا: صابون گياهي مليسا به صورت دستي از مواد خام طبيعي و خالص و خالص تهيه مي شود. روغن های گیاهی (زیتون، نارگیل، کنجد، دانه کرچک، تخمه آفتابگردان، هسته انگور، زردچوبه و غیره) که هیچ گونه عارضه ای برای پوست و بدن ندارند و فاقد اسانس های شیمیایی و مواد نگهدارنده هستند. این صابون با استفاده از روغن های گیاهی خالص در فرآیند سرد جدید (روش سرد) تهیه می شود و فرآیند تولید آن چهار تا شش هفته طول می کشد.

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت مو

وی بیان کرد: در فرش سرد ای روش سرد روشت سابون دست ساز، هیک کرمای کرمای به آن اکامه نیمی‌شود. در فرآیند سرد، صابون 24 تا 48 ساعت پس از قالب گیری آماده و برش می شود، سپس صابون از قالب خارج شده و برش داده می شود و حدود چهار تا شش هفته قبل از بسته بندی نهایی می گذارند تا استراحت کند.

حسني برادة برادة ساخت ترجم الدانشـبنيان سابون هيبيت كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كرد كي بري و فري و بدن و درايد تركت كے كے ہے ہے کے کے است. अधिक जान जाना दुद्य गुद्वार चाउर ‎6 اما یکی از مزایای این روش این است که تمامی خواص مواد مورد استفاده در تولید اعم از روغن ها و گیاهان دارویی در هنگام تولید و حتی پس از مصرف حفظ می شود.

تولید کننده صابون «Млиса» ادامه داد: یکی دیگر از مزیت های ساخت صابون به روش سرد این است که با این روش می توانید هر یک از اجزای صابون را به دلخواه شخصی سازی کنید. می توانید مواد تازه مانند شیر و پوره میوه/سبزیجات را به صابون اضافه کنید. زیرا شما بر فرآیند صابون سازی کنترل دارید. قوام امدان (تریس) فرآیند سرد صابون را می توان با انواع تکنیک ها و طرح ها کنترل کرد. بافت ضخیم می تواند افزودنی های سنگین تر را در مخمر معلق نگه دارد. صابون های فرآیند سرد طبیعی تر در نظر گرفته می شوند.

مزایای صابون «Млиса»

وی افزود: مردم دوست دارند برای استحمام از مواد شوینده طبیعی و سالم استفاده کنند که حاوی مواد شیمیایی مضر نباشد، به همین دلیل مواد اولیه استفاده شده در این صابون ها از مواد خالص و طبیعی مانند روغن های سالم و گیاهی، سبزیجات و میوه های پوره شده، عسل است. عصاره های ارگانیک، گل و گیاه و انواع شیر (شیر، شیر بز و بز) که خواص درمانی زیادی برای پوست دارند و به طبیعت آسیب نمی رسانند.

به گفته مدیر فناوری هسته ملیسا، در بسیاری از کشورهای اروپایی، استفاده از شوینده های شیمیایی برای پوست و مو لغو شده و با محصولاتی مانند صابون، شامپو و لوسیون های گیاهی جایگزین شده است که روند پیری را کند می کند. پوست در دراز مدت

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت مو

حسنی گفت: در مقایسه این محصول با محصولات مشابه، به دلیل استفاده از روغن های گیاهی تولید داخل در تولید و بهبود کیفیت عملکرد، این صابون رقابت بالایی با محصولات مشابه دارد و خاصیت ضد ریزش و تقویت مو دارد. 10 تا 15 نیروی انسانی با ظرفیت تولید سالانه بیش از 10 تن صابون در فضایی به وسعت حدود 300 مترمربع به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش آنا، «هسته فناور ملیسا» مستقر در مرکز توسعه واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر با محصول فناوری تولید صابون و مواد آرایشی گیاهی و ارگانیک نیز در این نمایشگاه حضور داشت. نمایشگاه عصر امید (مسلای تهران، خرداد 1401).

شکرانه حسنی تولید کننده صابون «ملیسا» به عنوان یکی از برگزیدگان حوزه بهداشت و درمان استان خراسان برای شرکت در این مراسم دعوت شد.

گفت‌وگو: محمدحسن پیشداد

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا