اخبار استانی

تولید ۲ واکسن mRNA کرونا مبتنی بر نانو فناوری از سوی دانش‌بنیان‌ها

مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در تولید واکسن های کراون مبتنی بر فناوری نانو، گفت: در این راستا شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید واکسن تاج واکسن نانوفناوری حضور دارند.

دکتر مهدی رضایت در گفت وگو با اخبار استانی وی گفت: محدودیت‌ها این بود که مجموعه‌ها نمی‌توانستند به طور منظم فعال شوند و در تولید مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک کمبودهایی داشتیم، زیرا ظاهر تاج ضعف‌ها و محدودیت‌هایی و همچنین فرصت‌هایی برای ما ایجاد می‌کرد. در آن دوران سخت، توانستیم از آن فرصت استفاده کنیم.

وی تولید ماسک را نمونه ای از این موفقیت ها دانست و اظهار داشت: در زمینه تولید ماسک نانو نه تنها نیاز کشور، در حال حاضر به دنبال صادرات این محصول هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این تا امروز بیش از 15 فرمول ضدعفونی کننده با پایه نانو برای ضدعفونی سطوح و دست ها به دست آورده ایم که از این تعداد 10 مورد گندزدایی دارای مجوز تولید داخل است. در حال حاضر به بازار عرضه شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای صادرات مواد ضدعفونی کننده به کشورهای اروپایی گفت: این مکمل در درمان بیماری عروق ویروس کرونا موثر بود.

رضایت از گنجاندن شرکت‌های اضافه شده در تولید نانو واکسن‌های کرونا مبتنی بر mRNA: فرمول‌بندی حداقل دو مورد از واکسن‌های مبتنی بر mRNA مبتنی بر فناوری نانو.

رئیس کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه این واکسن‌های نانوفناوری کرونا در دو شرکت دانش‌بنیان در حال تولید است، خاطرنشان کرد: پرونده‌های این محصول ناقص است و خوشبختانه این واکسن‌ها از قبل آماده است. آزمایشات بالینی (تحقیق میمون). ) و در حال تهیه مدارک مجوز هستند.

او گفت: «این نسل از واکسن‌ها با نسل‌های فعلی واکسن‌های غیرفعال تاج بسیار متفاوت است.

وی با اشاره به کاربرد نانوذرات در تولید واکسن تاج، تصریح کرد: بخش واکسن این نسل از واکسن ها حائز اهمیت است و پروتئینی که وارد بدن می شود با استفاده از سیستم انتقال نانوذرات با کمترین عارضه وارد بدن می شود.

او خوشحال بود که هر دو واکسن دارای سوابق سازمان غذا و دارو هستند و یکی از اسناد آزمایش های بالینی قبلی او را ارائه می دهد که تا مرحله آزمایش روی میمون ها بود و واکسن دوم در مرحله آزمایشی پیش بالینی در حال انجام است. به طور کلی، این دو واکسن باید یک CTD (پرونده جامع دارویی) را تکمیل کرده و دارو را به سازمان غذا و دارو ارسال کنند تا مجوز آزمایشات بالینی دریافت کنند.

به گفته وی، این اقدام به معنای حرکت کشور در محدوده دانش تولید واکسن است.

اجماع در مورد تولید دارو در ناحیه عروق ویروس کرونا، با تاکید بر اینکه توافق عمومی وجود ندارد که نمی توان برای عروق ویروس کرونا درمانی وجود داشت. با این حال، برخی از داروها ممکن است به عنوان مکمل و کمکی در درمان این بیماری موثر باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا