ثبت اقامت حدود ۸ میلیون ۸۸۸ هزار نفر _ شب در گیلان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از یک میلیون ۱۸۵ هزار خودرو وارد گیلان شده و همچنین بیش از ۹۵۳ هزار خودرو از این استان خارج شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود حدود ۵ میلیون و ۴۲۲ هزار گردشگر به این استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۶۵۵ هزار نفر از گیلان خارج شدند.

جهانی از ثبت اقامت حدود ۸ میلیون ۸۸۸ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس داده‌های آماری ۸۴.۵۶ درصد از تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث‌فرهنگی گیلان پُر شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود حدود ۳۵۰ گردشگر خارجی به این استان خبر داد و اضافه کرد: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی و چینی بوده و بر اساس آمارها میزان گردشگران خارجی به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۸.۳۹ درصد افزایش داشته است.

جهانی از ۴۷۹ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس این بازدیدها ۲۸۳ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۷۸ مورد تذکر و ۷ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

به گفته وی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود ۶۵۵ هزار نفر از از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بازدید کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از فوت ۷ نفر در تصادفات جاده‌ای این استان خبر داد و اضافه کرد: گیلان از لحاظ تردد و انباشت خودرو دومین استان در کشور است.

دکمه بازگشت به بالا