اخبار استانی

جزئیاتی از اردوی معرفتی فعالان فرهنگی واحدهای مشهد و قوچان

حجت‌الاسلام رضا عباس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا اعلام کرد که اردوی معرفتی و تشکیلاتی فعالان فرهنگی کانون‌ها، نشریات، هیئت‌های مذهبی، مذهبی تشکل های اسلامی، انجمن علمی دانشجویی و استادان مشاور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و قوچان با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه‌ها و نهاد مقام معظم رهبری از روز گذشته آغاز شده و تا ۱۹ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. .


بیشتر بخوانید:

برگزاری اردوی حیات طیبه با حضور ۷۰ دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه


وی اضافه کرد: این اردو با حضور ۸۰ دانشجو، ۲۰ استاد مشاور و ۱۰ استاد کارگاه‌های آموزشی به میزبانی د

توضیحات اردوی معرفتی فعالان فرهنگی واحدهای مشهد و قوچان

دانشجوی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، محل برگزاری اردوی معرفتی و تشکیل فعالان فرهنگی کانون‌ها را عملی به فرمان امامنه‌ای برای اجرای «جهاد تبیین» از طریق ارتقای جایگاه معرفت و اندیشه در کار فرهنگی، اصول تبیین و مبانی تشکیلات اسلامی و انقلابی. آماده سازی و به کارگیری جوانان موفق متخصص، مؤمن و انقلابی با استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب، تشریح نگاه سیستمی به سبک زندگی ایرانی اسلامی، آموزش مهارت های عمومی مدنظر جوانان با نشاط و امیدوار برای ورود به عرصه کار و تلاش، ارتقای سواد رسانه و اخلاقمداری. در فضای مجازی و مجازی، توجه به نقش ورزش در سلامت جسمانی و معنوی و لیگ ورزش همگانی را عنوان کرد.

عباس‌پور یادآور شد: در این اردوی معرفتی و تشکیلاتی دو اردوی سیاحتی و زیارتی، ۱۰ کارگاه آموزشی ویژه دانشجویان، پنج کارگاه آموزشی ویژه استادان، ۶ نشست تخصصی و پنج مسابقه فرهنگی و ورزشی پیش‌بینی شده است.

احسان پولادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قوچان هم به خبرنگار آنا گفت: تشکیلات می‌توان معبد نباشد، اما هدف، رسیدن به واحد به معبود است و جذب سرمایه در تشکلات و انجام اجتماعی قابل تحقق است، البته نباید از جهاد تبیین غافل شد.

جواد مهدوی‌نسب، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خراسان‌رضوی هم با اشاره به بخشی از خطبه 147 از پیشوای مومنان حضرت علی علیه‌السلام، غربت قرآن و معارف دینی و اسلامی در آینده را تبیین کرد و افزود: باید زمان و زمان را بشناسید. این از تشکل‌ها قابل ارتقا خواهد بود و اکنون با ذهنی کنشگر و برای ایده‌ای که ذهن‌ها را به چالش می‌کشد.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا