اخبار استانی

جزییات تولید الکل و خمیرمایه در خوزستان

اخبار استانی/خوزستان مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از افزایش تولید الکل و خمیرمایه به عنوان تولیدات جانبی نیشکر خبر داد و گفت: تولید الکل به حدود ۴۰ میلیون لیتر و تولید خمیرمایه به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن در سال افزایش یافته است.

عبدعلی ناصری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از نیشکر به عنوان یک گیاه دارویی، محصولات جانبی مختلفی علاوه بر شکر تولید و در بازار توزیع می‌شود، اظهار کرد: یکی از محصولات جانبی نیشکر، الکل است که کارخانه تولید این محصول با ظرفیت اسمی سالانه ۳۳ میلیون لیتر در حال فعالیت است.

به گزارش اخبار استانی، وی افزود: در دوران شیوع کرونا با توجه به نیاز بازار به الکل، ظرفیت تولید سالانه الکل در این کارخانه را تا حدود ۴۰ میلیون لیتر افزایش دادیم و بر این اساس توانستیم ۸۰ درصد الکل مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در خصوص خمیرمایه به عنوان یکی دیگر از محصولات جانبی نیشکر، گفت: ظرفیت اسمی کارخانه تولید خمیرمایه سالانه ۱۰ هزار تن است که در حال حاضر این ظرفیت به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافته است و در تلاش هستیم تا براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این ظرفیت تولید را به ۱۲ هزار تن در سال برسانیم.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه تولید MDF در کشت و صنعت نیشکر امام خمینی افزود: طی یک سال گذشته حدود ۱۰۹ هزار مترمکعب MDF در این کارخانه تولید شده که رقمی بی نظیر در تاریخچه فعالیت آن است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر خوزستان بیان کرد: در این زمینه با تامین قطعات و تجهیزات در ماه‌های اخیر و نصب و راه‌اندازی آن‌ها در فروردین ماه سال ۱۴۰۲، ظرفیت تولید این محصول به ۲ هزار متر مربع در سال خواهد رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا