اخبار استانی

جشنواره تئاتر فجر مناطق عیار نمایش ها را مشخص می کند

يك در گفت وگو با آنا;

نویسنده و کارگردان «جنگ های سیاسی علیه ناشناخته ها» با برگزاری جشنواره تئاتر در منطقه قیمت نمایش ها، رقابت برای حضور بیشتر هنرمندان و ارتقای ظرفیت های ارتباطی هنرمندان را اعلام می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر منطقه 2 روز چهارشنبه چهاردهم ماه جاری به میزبانی بوشهر به عنوان دومین کشور برگزارکننده این رویداد هنری آغاز به کار کرد. .

نمایش «جنگ های سیاسی برای دوره ای نامعلوم» به نویسندگی و کارگردانی کوروش سلمانی از بندرعباس استان هرمز در اولین روز جشنواره چهارشنبه چهارشنبه ساعت 19:00 روی صحنه سفیری می رود.

کوروش سلمانی نویسنده و کارگردان نمایش «جنگ های سیاسی علیه ناشناخته ها» درباره داستان این نمایش در گفت و گو با خبرنگار تئاتر آنا گفت: نمایش «جنگ های سیاسی علیه ناشناخته ها» داستان این نمایش است. حیوانات جزایری که جانشان به خاطر جنگ انسان ها نابود می شود

वी राज्ञा दाद: सग येकी आजन आन्यामा्ामा आस. پس از سال ها او به جزیره بازگشت تا خانواده اش را پیدا کند، اما کافتر و گرگ از آمدن سگ خوشحال نیستند و سعی می کنند او را از جزیره خارج کنند.

این هنرمند با اشاره به دلایلی که منجر به نگارش این نمایشنامه شد، افزود: بررسی وضعیت جامعه، روابط اجتماعی، رویدادهای پیرامون انسان و روابط زندگی با جامعه انسان و حیوان منجر به نگارش این نمایشنامه شد.

سلمانی بیان کرد: در این اثر به ارتباط مستقیم انسان و حیوان و مشکلاتی که جوامع بشری می توانند برای حیوانات ایجاد کنند و باعث تخریب طبیعت و محیط زیست شود به طور کامل و همه جانبه پرداخته شده است.

کارگردان نمایش «جنگ های سیاسی علیه ناشناخته ها» بیان کرد: ویژگی بارز این اثر بررسی ابعاد مشترک زندگی اجتماعی انسان و حیوان از جنبه های مختلف جامعه شناختی و روانی در قالب یک داستان سیاسی، اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه این اثر وابسته به موقعیت، فرهنگ و جغرافیای این استان است، افزود: برای توجه به نشانه ها، مواضع، اعتقادات و سنت های خاصی به این اثر نگاه کنید، اما همه این موارد هدایت شده و مورد استفاده قرار می گیرد. قرار است در خدمت موثر باشند و به داستان کمک کنند تا شرایط اجتماعی ناشی از روابط حیوانی با شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه بشری همخوانی داشته باشد. در قاعد، این اقتباس بر اساس داستانی است که شکل گرفته است.

نویسنده و کارگردان نمایش «جنگ های سیاسی علیه ناشناخته ها» احیای جشنواره تئاتر در مناطق کشور را توافقی ارزشمند دانست و ادامه داد: در جشنواره تئاتر مناطق کشور ارتباط بین گروه های تئاتر در سراسر کشور تقویت شده و فضای رقابتی ایجاد شده سالم تر خواهد بود در واقع حضور و اجرای آثار در جشنواره تئاتر منطقه ای باعث می شود که کیفیت نمایش ها تعریف شده و رقابت بیشتر شکل بگیرد تا این روند بتواند به ظرفیت های ارتباطی هنرمندان کمک کند و آنها را در شرایط مستقیم و مستقیم قرار دهد. تبادل فرهنگی و تجربی بهتر

کوروش سلمانی در پایان گفت: تئاتر همواره عنوان یک هنر پویا و زنده، تاثیرگذارترین هنر در جامعه بوده است، بنابراین باید به پتانسیل بالای آن توجه کرد. البته هنر تئاتر می تواند به عنوان یک هنر پیشرو حرکت های مهمی را در جامعه شکل دهد و به فرهنگ منجر شود. وقتی هنر تئاتر برای همه اقشار جامعه تولید می شود، می تواند در سطوح مختلف اجتماعی وارد نگرش های عملی شود و مضامین کلیدی را در قالب تئاتر ارائه دهد.

سامیه زارعی، شیما اکبری، هادی زارعی، عقیل پورعبدالله و بیتا هیدری‌وری (بازیگران)، کوروش سلمانی دهبارز (نویسنده و کارگردان)، سجاد تهماسبی (طراحی نور)، کوروش سلمانی دهبارز (تراحی لابس وصحنه)، افسانا ساعدی پور (دستیار کارگردان)، مرتضی استادزاده (عکاسی و عکاسی)، میلاد سفایی (آهنگسازی و دکوراسیون)، یونس دهقانی (طراح بروشور و پوستر)، کوروش سلمانی دهبارز (انتخاب موسیقی) از جمله بازیگران این نمایش هستند.

16 گروه نمایشی با حضور بیش از 203 هنرمند از استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، هرمزگان و مناطق آزاد قشم و اروند در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر در مناطق Kishore-region 2 from the date of 14 الی 16 دی‌ماه به دبیری ابدور رحیم افروگ، می‌شود می‌شود می‌شود به دبیری عبدالرحیم افروگ، مدیرکل فارغان و ارشاد اسلامی بوشهر.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا