اخبار استانی

جلوی پای باشگاه‌داران خوزستانی برای گرفتن تسهیلات سنگ اندازی می‌کنند

ايسنا/خوزستان نماینده اهواز در شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اعضای باشگاه گفت: متاسفانه استان خوزستان برای گرفتن تسهیلات سنگ تمام گذاشته است که جلوی باشگاه ها و صنعت گران گرفته است اما بعداً می بینیم که استان های دیگر این تسهیلات را به دست آورده اند. ”

مجتبی یوسفی نوزدهم آذرماه در حاشیه جلسه بررسی، رفع موانع و مشکلات باشگاه ورزشی شهر اهواز، گفت: امروز با اعضای باشگاه حوزه انتخابات اهواز جلساتی داشتیم. حمیدیه، کارون و باوی. نزدیک به 500 زن و مرد در رشته های مختلف داریم که در باشگاه های خصوصی کار می کنند و در ورزش فعالیت می کنند. نزدیک به 1500 تا 1600 باشگاه در استان وجود دارد که برای امرار معاش نیاز به توجه دارند.

وی گفت: افراد صاحب این باشگاه عمدتاً ورزشکاران، قهرمانان و قهرمانان کشوری و کشوری هستند که به دنبال پایین ترین قیمت ها هستند. صاحبان این باشگاه دچار بحران شده اند و با افزایش قیمت ها روبه رو هستند و همچنین به دلیل ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه با بحران دو ساله مواجه شده اند.

نماینده اهواز با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: اولین نکته در بحث تعرفه این است که از ورزشکارانی که با این وضعیت اقتصادی تمرین می کنند نیز حمایت کنیم تا این ورزش گران تمام نشود و این همچنین آنچه باید در نظر گرفته شود این است که هزینه باشگاه طی چند سال گذشته، شاید تا 20 برابر افزایش یافته است. این مبحث در قیمت اجاره ای که برای ملک و وسایلی که استفاده می کنند لحاظ می شود. با این حال تصمیم داریم تصمیم گیری کنیم و جلسات منظمی در استان و کشور داشته باشیم تا مشکلات باشگاه از سوی وزارت صنعت، معدن و وزارت ورزش و جوانان پیگیری شود.

وی ادامه داد: نکته بعدی که به طور خاص در این جلسه تصمیم گیری شد تسهیلاتی بود که در تبصره 18 سال گذشته اختصاص دادیم، چیزی نزدیک به 200 میلیارد تومان برای استان خوزستان و 32 هزار میلیارد تومان برای کیشور بدن و امسال نیز این رقم و مصوبه شورای حمایت از بنگاه های اقتصادی، باشگاه ها، جوانان و شرکت های دانش بنیان به 100 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که حداقل 3500 میلیارد تومان به استان خوزستان اختصاص یافته است که منتظر آن هستیم. مسئولین استان خوزستان این اعتبار باید جذب شود و مانند اعتبار برگشتی سال گذشته نباشد.

یوسفی گفت: متأسفانه برای گرفتن تسهیلات در استان خوزستان سنگ تمام گذاشتیم اما بعد می بینیم که استان های دیگر این تسهیلات را به دست آورده اند. در انتظار این، هیچ تاخیری در جذب این امکانات وجود نخواهد داشت.

وی درباره حمایت شرکت های نفتی در ورزش نیز گفت: متأسفانه قانون باشگاه داری شرکت های بزرگ دولتی در مجلس به تصویب رسید و اجرای این امر مشکلاتی را برای ما در این مجلس و در این دولت ایجاد کرده است. یعنی می بینیم تیم های زیادی که تحت پوشش شرکت های دولتی، نفت و حفاری یا پتروشیمی هستند، از والیبال گرفته تا سایر رشته های ورزشی مثل فوتبال، دچار مشکل هستیم و از وزارتخانه می خواهیم هر ماه منابع مالی آنها را تامین کند. این قانون پیش از این در مجمع به تصویب رسیده و باید تلاش کنیم نقش مسئولیت اجتماعی به ویژه حمایت از ورزش همگانی و حرفه ای توسط وزارت ورزش و جوانان مدنظر قرار گیرد. در حال حاضر به دنبال آن هستیم و چون جدید است و تقریباً 3 سال از تصویب آن در شورا می گذرد، کار را کمی سخت کرده است و وقتی قانون وضع می شود و تصویب می شود، کمی زمان می برد تا درستش کن

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا