اخبار استانی

جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به جای بیگانگان، امنیت منطقه را تأمین کند

سردار تنگسیری:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهران به کشورهای منطقه پیشنهاد داده است که به جای نیروهای خارجی امنیت منطقه را تامین کنند.

به گزارش گروه اخبار سیاسی از ایرنا، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی ویژه ای است که ماموریت های ویژه ای را انجام می دهد.

سردار تنگسیری در گفتگو با شبکه جهانی خبر گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از 32 فروند کشتی پشتیبانی نظامی می کند و برای جلوگیری از دزدی دریایی، کشتی های تجاری و غیرتجاری ایرانی را همراهی می کند.

و با بیان اینکه خلیج فارس مربوط به همه کشورهای این منطقه است، ادامه داد: طولانی ترین مرزهای ساحل خلیج فارس به ما مربوط می شود. ما همچنین پیشنهاد دادیم که امنیت منطقه را برای نیروهای خارجی تامین کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از زمان تأسیس تاکنون به هیچ یک از کشورهای حوزه خلیج فارس وارد نشده است، گفت:

وی با تاکید بر اینکه دشمنی با جمهوری اسلامی ایران از دومین روز پیروزی آغاز شد، خاطرنشان کرد: دست دوستی و برادری را به سوی کشورهای منطقه دراز می کنیم اما به هر تجاوزی پاسخ مضاعف خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اگر بیگانگان به فکر امنیت منطقه بودند، زیردریایی های هسته ای وارد منطقه نمی شدند، گفت: حال آنک ما عربادی را کیشوری مسلمان می‌دانیم.

فرمانده ارتش همچنین گفت: با توجه به توصیه های رهبری بر توانمندی های خود تکیه کردیم و نتایج خوبی به دست آوردیم. ما افتخار می کنیم که تمام سلاح های ساخت ایران وجود دارد و می توانیم شکست سختی را به دشمن وارد کنیم.

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه برخی مسلمانان به بیگانگان تکیه می کنند در حالی که قرآن کریم اجازه اتکا به یهودیان و مسیحیان را نمی دهد، گفت: ما انواع پهپاد، موشک و سامانه های الکترونیکی تولید کرده ایم. در آینده نزدیک در مورد دستاوردهای شگفت انگیز به شما خواهیم گفت.

سردار تنگسیری با اشاره به واکنش قاطع تهران به دریای انگلیس تاکید کرد: وجه تمایز جموهری اسلامي إين است که نميــــــد حقش ضزييع کرد; باگر با قدرت اون را باز پس میـیگرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا