عمومی

جهاد فرهنگی رسانه‌ای یکی از مصادیق جهاد کبیر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در مراسم مجازی گرامیداشت دومین سالگرد شهادت جهادگر رسانه شهید مصطفی اخلاقی که شامگاه سه شنبه در فضای مجازی و صفحه زنده به صورت پخش زنده با برشمردن ویژگیهای اخلاقی این شهید عرصه رسانه و تلاشهای وی در زمینه رسانه و روشنگری برگزار می شود. حجت الاسلام محمداد علی‌اکبری،جو اظهار داشت: جهاد فرهنگی از مصادیق جهاد کبیر و نقطه مجاهدتی است که مضمون، محتوا و فرهنگ را به وسیله نشر خوبی و صیانت از ارزش‌ها به افراد جامعه می‌رسانند.

وی افزود: جریان سیطره امپراتوری رسانه‌های دستگاه‌های کفر و استکبار که تلاش می‌کند جامعه مؤمن اسلامی را به تسلیم دربیاورد در مقابل جهاد کبیر رسانه‌ای جوانان مؤمن قرار گرفته است و رهبر معظم انقلاب با اشاره به یکی از آیات قرآن در همین موضوع می‌فرمایند مجاهدت از کفار. است که منوط به مجاهدت فرهنگی با تمرکز به عرصه رسانه است و فضای مجازی یکی از مصادیق جهاد کبیر بوده است که از طریق حاکمیت رسانه و غلبه بر ذهنیت افراد برای دستیابی به نتیجه مورد نظر فعالیت ها می‌باشد.

کارشناس مسائل مذهبی مشخص کرد: جامعه اسلامی باید مطیع ولایت الهی باشد و باید بنیه‌های جامعه اسلامی از نظر فکری، مضمون و منبعی تقویت شود و از مرزهای انقلابی باید صیانت شود که این کار مستلزم جهاد است و با کار معمول و متعارف به نتیجه نمی‌رسد. باید به جریان کفر وارد شود و نشر فضیلت‌ها و زیبایی‌های اسلام از طریق جهاد کبیر رسانه‌ای اد.

رسانه جهاد فرهنگی یکی از مصادیق جهاد کبیر

علی‌اکبری معتقدان کرد: روحیه جهادی و از خودگذشتگی باید در جهاد فرهنگی وجود داشته باشد و فرد باید از جوانی و سرمایه‌گذاری خود در این عرصه مظلومیت وجود داشته باشد و بتواند از امید بودن برخوردار باشد و باید مهارت و دانش لازم را داشته باشد. هنر کافی برای ورود به این عرصه وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: مجاهد جهاد فرهنگی، مجاهد کبیر است وقتی این جبهه فردی مانند مصطفی اخلاقی را از دست دادن خارج بزرگی می‌بیند اما امید است ده‌ها مصطفی دیگر از میان جوانان برخیزند و به نصرت الهی یقین داریم که این سنگرها خالی نمی‌مانند و توسط جوانان رشید. و غیور پر می‌شود و رویش‌های بزرگ‌تر نیز می‌شوند.

هدایت افراد با ارزش‌ترین ار در طول عمر یک انسان است

مجید اسماعیلی نیز در این مراسم بیان کرد: در عمر کوتاه بشر که زمان پایان یافتن آن مشخص است همیشه افراد به دنبال آن نیستند که بهترین کاری را انجام دهند که می‌شود انجام داد و در میان معصومین و دوستدارانشان این سوال پرسیده شد و معصومینند. دنیا کاری است که ارزش آن مانند دریا در برابر یک ظرف آب است و آن هدایت یک فرد از وضعیت نامطلوب به.

وی افزود: این یک فرد را به وضعیت مطلوبی هدایت کرد و او را راهنمایی کرد همان امر به و نهی از منکر است و ائمه به این بسیار ارج نهاده است و به این امر می پردازد که این کار را انجام می دهد مخصوصاً آن کس که اتفاق می افتد. همه افراد را تحت تأثیر خود قرار دهد نگاه مثبت داشته باشد و بسیار مهم باشد برای وی قائل بودند.

کارشناس رسانه تصریح کرد: در زمان اوایل اسلام امامان معصوم برای شاعران هدایا و پاداش زیادی در نظ مابه ازای شعر در دوران کنونی رسانه ای است که مردم را به این فضا تبدیل می کند

رسانه جهاد فرهنگی یکی از مصادیق جهاد کبیر

اسماعیلیان گفت: اگر در جریان تغییر جامعه وجود نداشته باشد جامعه به سمت تغییر منفی و مخفیانه پیش می رود و باید در برابر تغییرات مثبت و منفی مناسب باشد و در رسانه ها و مقاومت ها در برابر تغییر منفی یک جهاد بزرگ رسانه ای است و یا خیر. ارزش آن نزد اهل بیت (ع) و بالاترین اعمال است و مقام معظم رهبری نیز بیشتر بر خداوند و ادبیات تغییر یک

دکمه بازگشت به بالا