اخبار استانی

حاشیه‌نشینی یکی از بسترهای ایجاد آسیب‌های اجتماعی است

آسنا/زنجان رایسکل دادکستری استان زنجان کرد: جای بسی تاسف است که پس از گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی، همه دستگیری ها و مشکلات در این منطقه وجود دارد.

به گزارش اخبار استانی و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی نیارکی روز گذشته (14 شهریور) در بازدید از منطقه حاشیه ای شهرستان فاطمیه زنجان با بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از عوامل آسیب های اجتماعی است، افزود: تجمع معتادان، نبود خدمات اولیه شهر زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی است که باید با فوریت و سرعت انجام شود. از بین بردن چنین منابعی و توجه به این امر باید در اولویت برنامه های پیشگیری از جرم در کشور قرار گیرد.

وی ورود دستگاه قضایی برای حل معضلات اجتماعی را یک ورود قانونی و مطالبه گر عنوان کرد و گفت: در این راستا باید کمیته هایی با نگاه معاونت عمرانی و با حضور دبیر اداره راه و شهرسازی برای بررسی علمی و علمی تشکیل شود. برای ارائه راهکار کارشناسی چه پیشرفت و چه توانمندسازی کدام منطقه موثرتر خواهد بود؟

این مسئول با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و بهنار گفت: این دو شهید انقلاب الگوی خوبی در راه خدمت رسانی به محرومان بودند و مسئولان شهرستان باید مشکلات مردم را حل کنند. و این منطقه با کار جهادی ها که خوشبختانه این گفتگو بین مسئولین هست.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به کارها و فعالیت های خوب انجام شده در شهرداری زنجان تاکید کرد: توجه بیشتر به این حوزه و تداوم ارائه خدمات شهری توسط شهرداری ضروری است. خواستار رسیدگی و جمع آوری معتادان توسط نیروی اداری شد.

تعهد صدیقی به خدمات ارائه شده توسط کمیته امداد، بهزیستی به افراد و خانواده های تحت پوشش و تامین امکانات آموزشی و تفریحی برای دانش آموزان یادآور شد و افزود: چرا باید نزدیک به 80 دانش آموز در این منطقه فاقد امکانات آموزشی باشند. این موضوع را تا انتها دنبال خواهیم کرد.

رئیس شورای قضایی استان بر نحوه سندسازی ساخت و سازهای این منطقه تاکید کرد و ادامه داد: باید هر چه سریعتر اقدامات لازم برای سندسازی املاک این منطقه انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا