اخبار استانی

حضور هیئت منصفه در جرایم سیاسی و مطبوعاتی به اجرای عدالت کمک می کند

به گزارش خبرگزاری برن قزوینتیک; مراسم تحلیف اعضای جدید هیئت داوران استان قزوین قزوین روز پنجشنبه در دادگاه بود.

علی شعبانی با تبریک هفته در مراسم تحلیف هیئت داوران استان بسیج نشان داد: انقلاب با روحیه و تفکر بسیجی مانده است و امروز نیز با روحیه بسیجی می تواند منشأ نفوذ مردم باشد.

وی افزود: اگر نیت و نیت ما از انجام کارها فقط رضای خدا باشد می‌توانیم موفق شویم و با رعایت تقوا و نظم در امور مردم و مسئولان می‌توانیم جرأت کنیم. جامعه مشکلی پیش نخواهد آمد و موفق و مؤثر خواهیم بود، اما در این عهد با خدا جدی نیستیم.

دادگاه عالی استان قزوین تصریح کرد: حضور فعال و موثر اعضای هیئت منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی موجب برگزاری مطلوب محاکمه، محکومیت و اجرای عدالت و صدور احکام مقتضی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس قانون اساسي رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی با حضور هیأت منصفه در محاکم دادگستری انجام می شود و این هیئت منصفه می تواند در تعقیب جرایمی که جنبه عمومی دارد و تأثیر مخرب آن در جامعه آشکار است، نقش مؤثری ایفا کند.

مالی

دادگاه عالی استان قزوین گفت: اعضای هیئت منصفه در حوزه جرایم مطبوعاتی و سیاسی در روند رسیدگی به این گونه پرونده ها به عنوان نماینده افکار عمومی شناخته می شوند و دارای رأی قاضی هستند. فرآیند مدیریت پرونده مطبوعات کمک می کند. قاضی.

از میان 44 داوطلب، 40 نفر از اعضای دادگاه های مطبوعاتی و سیاسی تعیین شده اند که حدود 70 درصد از کاندیداها دارای مدرک تحصیلی هستند. کارشناسی ارشد و بزرگترها و 2 درصد مدرک کاردانی داشتند.

اعضای هیئت منصفه جرائم سیاسی و مطبوعاتی استان قزوین به قرار ذیل انتخاب شدند:

محمد فرحی- مرضیه اشرفی- مهدیه لان اسپانسر- آرش شایسته نیا- حسین شعبانی- حمید زارعدار- مجید نجفی- حمیدرضا انصاری- محمد کشاورز قرخونی- نرگس زرگر کوچه- قوام شربیانی- پریسا میرابی- فریسا بهجه شهام- فریسا میرابی- حسن خاجه شهام حق وردی- روح الله کاکاوند- معصومه هاشمی- هادی درزی رامندی- محمدناصر ادیب آنلاین- علی پیوندچی- فرحناز بزرگی زیارتگاه- حمیدرضا آذربایجانی- رامهایه-کاشی کاظمی- محمد رستمی- انسیه زارعان- حمید ولادی- محمدرضا نجافی- محسن رضایی خردمند- زهرا گروسی- مصطفی کاظمی- منوچهر نیکنام- محمد فلاح صفری و محمدحسن ارداقیان

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا