اخبار استانی

حضور ۳۳ بازیکن خارجی شاغل در فوتبال ایران و دلارهایی که دور ریخته می شود

این گزارش اتفاقی است که هر سال در فوتبال ایران تکرار می شود

33 بازیکن خارجی در تیم های لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارند که برخی از آنها کیفیت خوبی ندارند تا بار دیگر قدرت سازمان نقل و انتقالات و نقل و انتقالات مشخص شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزشی آنا، بیست و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی برگزار می شود که ارزیابی بازیکنان خارجی شاغل در سطح اول فوتبال کشور حاکی از حضور 31 بازیکن از 13 تیم است. از 16 تیم حاضر در این مسابقات قرارداد بسته اند.

پرسپولیس با 4 بازیکن خارجی البته یکی از آنها در تصمیمی غیرمنتظره در آستانه دربی از این تیم جدا شد و قراردادش را یک طرفه فسخ کرد. در دهنت در دهرد دون دوم راهدان. آلومینیوم آرا، پیکان و صنعت نفت آبادان هر کدام دو بازیکن جذب کرده اند، ذوب آهن، نساجی مازندران و موش کرمان یک بازیکن دارند و تیم هواداران آنها میلوان بندرانزلی و نفت مسجد سلیمان بازیکن خارجی ندارند و مجبور نیستند. تکیه بر بازیکنان غیر ایرانی ضمن اینکه به زودی پنجره نقل و انتقالات و نقل و انتقالات زمستانی باز می شود و احتمال تغییرات در این لیست بسیار محتمل است.

اسامی بازیکنان خارجی حاضر در لیگ برتر به شرح زیر است:

پرسپولیس: גוארגי גולסיאני – שיק דיאבאטה – יורגן לוקאדיא – ווהדה הנאנופ.

استقلال: کوين يامغا – رافايل سيلوا – عزيزبك امانوف.

در سپاه: آلویس کامسوبا – مانوئل فرناندز – نیلسون جونیور و راناتو داسیلوا.

گلگهر سیرجان: اريك باغناما – كي‌روش استنلي – وسلي غومز دوسانتوس.

تراکتور: Гоставо вагнин – рикардо آلوز – سافا هادی.

خانم رفسنجان: گادوین منشا – لوسیانو پریرا – جفرسون سیلوا دوس سانتوس.

زوبآهن: دارکو بدوف

ناساجی مازندران: اداما نیان

میله های آلومینیومی: هانسل زاپاتا – والنتینو یوئل.

فولاد خوزستان: آیاندا پاتوسی – کریستوفر کونت – موسی کولیبالی.

طرفداران: ——

اسپند: شرزود تميروف – تيتو وكلو.

ملوان بندرانزلی: ——

خانم کرمان: بورا (جرج برین نوگیرا).لاری انجلو( آن تیم را ترک کرد)

صنعت نفت آبادان: شیرالدین بابایف – سباستین پرز.

نفت مسجد سليمان: ——

نقش مهرهای کولسیانی، لوکادیا، یامگ، سیلوا، کیروش استنلی، منشا، الوز، بریرا، پاتوسی، کولیبالی و … در تیمی است که کله مسعود است و خرید کنین مهره هایی کولسیانی آنها یک فصل در فوتبال ایران حضور داشته اند و دوران خود را پشت سر گذاشته اند. امتحان در مقابل بازیکنان هم جذب این موضوع شدند که عملکردشان هدر دادن پول باشگاه بوده و مشخص نیست معیار خرید آنها چه بوده است. حنانوف، امانوف، تميروف، وكلو، فرناندز، داسيلو، واغنين و … تا انجان پينتر از حد انتظار زهر شده‌اند.

بارها عنوان شده که بازیکنان خارجی با توجه به اینکه پول خود را بر اساس یورو یا دلار می گیرند و این دو ارز مانند سایر ارزها افزایش چشمگیر و بی سابقه ای داشته اند، باید بیشتر از بازیکنان داخلی باشند، اما در گذشته فصول و این فصل شاهد هستیم که خارجی ها در ایران در بالاترین سطح فوتبال بازی می کنند و کیفیت آنها پایین تر است. این موضوع ارتباط مستقیمی با موضوع عدم واسطه گری در نقل و انتقالات و نقل و انتقالات دارد و دقت لازم در جذب تعداد زیادی بازیکن خارجی لازم است.

قدرت دلالیسم در اضافه شدن بازیکنان به لیگ برتری ها چقدر بوده است؟

در این زمینه باشگاه های بزرگی مانند استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و… که متوجه شده بودند با بازیکنان ضعیف به توافق نرسیده اند، تلاش زیادی کردند تا با پرداخت کمتر از مبلغ، از بازیکنان خارجی جدا شوند. در قرارداد مشخص شده و پرونده های زیادی در اتاق های انتظامی و تعیین وضعیت فیفا تشکیل شده و در نهایت در اکثر موارد حکم به طرف خارجی صادر و به دادگاه داوری ارجاع شده است. .

رافائل گومز، رودریگو توزی، آنتونی گولچ، لوکا ماریچ، منوچر سافاروف، سنت جان اورسیویچ، تادئو، کریستوفر راه، سامبو جوچی، الیا پروسکی، ژان نیکولوفسکی، ماریو بودیمیر، نیکولای بودورف، لیام ردی، گوران لاوره، جونیو براندائو، عادل شیهی، پائولو دی کارمو، وسلی برازیلیا، هیرو اوساله، اسکوبرت، ممدوتال، آسمیر آدوکوچیچ، لی هاری آروین، هنریک هلمکه، ویسنته آرزه، بویان نایدنوف، الحاجی گرو، مارکوس نویمایر و … لیست کوچکی از بازیکنان خارجی هستند که این کار را انجام دادند. در لیست بازیکنان حضور در لیگ میانی قرار نگرفته است، اما برای اثبات این حقیقت که ترکیبات دلالیسم با استفاده از عناوین به عنوان عامل و مدیر برنامه در تمام این سال ها بر بازیکنان تسلط داشته اند، هزینه های زیادی صرف شده است. به باشگاه های ایرانی که هیچ کدام به اندازه 10 درصد هزینه های پرداخت شده برای آن موثر نبود.

در عرض المزيد هم بيتروسيان، فابيو جانوريو، ديني ولروم، مامه باباطيام، نيلسون كوريا، جاسم كرار، ادينيو، ليوناردو بادواني، حوار ملا محمد، سرور جباروف، ليون استبانيان، ابراحم توره، جي لويد سمويل، ايمون و عابل، -سلام، مامان بابا تیام، عمادرضا و مهند المهدی کسانی بودند که عملکردشان بسیار چشمگیر بود، اما تعداد آنها بسیار کمتر از کمک های اهدایی است که هیچ تاثیری نداشت و با مهارت و نیرنگ سرپرست باشگاه شدند و از هدر داد

قدرت دلالیسم در اضافه شدن بازیکنان به لیگ برتری ها چقدر بوده است؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا