اخبار استانی

حضور 5 میلیون زائر در اربعین حسینی حماسه ای دیگر خلق خواهد کرد

به رابوتی اخبار استانی از قزوین; گردهمایی فعالان حوزه اربعین استان قزوین با عنوان «چشمه فیاض» چهارشنبه شب با حضور دبیر ستاد اربعین کیشور، آیت الله عابدینی نماینده طلاب و ائمه جماعات قزوین برگزار شد. ، استانداردهای بالا، موکب ها و خادمان حسینی در تالار کوثر قزوین.

رحيم اب فروش دبير ستاد مردومي عربين كيشور در آن ترامين گفت: اربعين امسال با گذشته فرق مي كند و بايد با احتياط و احتياط در مراسم شركت كنيم تا بدكاران مورد وسوسه امت و اعراب قرار نگيرند.

وی گفت: امیدواریم اربعین بدون حادثه داشته باشیم چرا که بعد از دو سال سکوت شاهد سروصدا و هیجان خاص و استقبال 5 میلیونی مردم خواهیم بود.

سرپرست شهرستان اربعین کیشور یادآور شد: خوشبختانه قزوین از سال گذشته در این عرصه حضور فعال داشته و افتخار خدمت رسانی را داشته است و مردم معتقد به این شهر در برگزاری مراسم اربعین پیش قدم بوده اند.

image_2022_8_31-21_0_17_911_dvf

اب فروش گفت: همه دلسوزان امروز در میانه میدان هستند و استاندار و امام جمعه و مدیران پای کار آمدند و قزوین پیشقدم شد و از جریان مردمی اربعین حمایت کرد.

دبير ستاد مردومي عربين تشريح كرد: جريان مردم اربعين و اين ميزبان بزرگ تنها با معجزه تعداد مردم را مي خورد و البته ما نيز نظاره گر هستيم تا حركت انحرافي رخ ندهد.

ویی یکاداشت: قدردان مسئولان قزوین هستیم که الگوی حکومت داری مردم در استان دیده شد و همه جا میدان مردمی را به دست آوردیم.

اب فروش ياداورشد: كارهاي فرهنگي و هنري زيادي توسط جوانان قزوين انجام شده است و بايد با بازديد كنندگان به كشورهاي ديگر نيز خدمت كنيم.

وی افزود: اربعین امسال از مرز ریمدان آغاز می شود و منتظریم کاروانی از قزوین برپا شود تا به زائران پاکستانی نیز خدمات رسانی شود زیرا زائران این کشور مسیر 70 کیلومتری را بدون آب پیموده و دارند. برای بیرون آمدن از پوسته و نیاز به آنها نیست

این مسئول فرهنگی گفت: امسال انتظار داریم بیش از 500 هزار زائر پاکستانی در این پیاده روی شرکت کنند و قرار است اربعین را جهانی کنیم و روی همه آنها جعبه بگذاریم تا به سیل زدگان این کشور نیز کمک شود.

ویی یکشداشت: امروز اربعین گستردگی جغرافیایی و زبانی پیدا کرده است و دارند از کشمیر می روند و در مسیر جاوه و ریمدان می توان پذیرایی ویژه ای از کردها کرد و امسال مرزهای تیمورل در آذربایجان غربی و ریمدان. در ورودی باز است و باشماق در کردستان برای خروج باز است.

image_2022_8_31-21_0_29_905_Xb3

اربعین بهترین تجلی وحدت است

اب فروش گفت: موکب باشماق و تمرچین بهترین فرصت خدمت رسانی است و این امکان برای خدمت رسانی به سایر کشورها وجود دارد و از تابستان امسال چهار فرصت برای کسانی که موکب و کاروان دارند فراهم شده است تا تدابیر و با کمک واحدهای تولیدی و صنعتی برای . . . .

وی مشخص کرد: با راه کتدن بیش از هی هی کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے کے بری کے بری کرین بری شوری کے کے.

دبیر ستاد مردومی عربی کیشور ایزهداشت: به دلیل گرمای هوا از میهمانان انتظار داریم سفری سبک داشته باشند و وسایل اضافی همراه خود داشته باشند تا سفر سختی نداشته باشد.

ویی بیان کرد: ثبت و روایت وقایع اربعین بسیار مهم است و رسانه ها باید حوادث این سفر را با قلم بنویسند و ثبت کنند و به میدان بیاورند و با نوشتن گزارش سفر تشویق کنند. بازتاب معنوی بزرگ این رویداد

اب فروش افزود: امروز که رسانه های دنیا در روز چهارشنبه حذف شده اند، رسانه های داخلی باید کمک کنند تا این ترفند خنثی شود.

image_2022_8_31-22_10_39_648_Mvn

وی گفت: امسال بیش از 5 میلیون زائر در عید عربی خواهند بود و باید به فکر مفقودین باشیم و با راه اندازی کمپین های مختلف تلاش بیشتری برای ترویج این نمایش صورت می گیرد.

دبیر کمیته مردمی اربعین کیشور گفت: جمع آوری نظافت و توزیع اقلام مورد نیاز زائرین، انتقال زائرین به مرز، ساخت ضریح از ابتدا و اتصال تمامی شریان ها در نقطه چاوش مانند امامزاده حسین برای شهروندان. بقیه کارهای خوبی است که می توان انجام داد.”

در رضا از تولوی خوشنویسی ( انا من حسین) به کلم استاد پیله شد

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا