اخبار استانی

خالکوبی الکترونیکی وضعیت سلامت کاربر را پایش می‌کند

محققان کره ای موفق به ساخت دستگاه الکترونیکی شده اند که می تواند برای نظارت بر وضعیت سلامتی کاربر مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبر و فناوری دانمارک، محققان کره ای موفق به ساخت قطعه الکترونیکی با استفاده از نانولوله های کربنی شدند که می تواند به عنوان الکترود زنده برای نظارت بر وضعیت سلامتی کاربر مورد استفاده قرار گیرد.

کره جنوبی با استفاده از فناوری نانو دستگاهی شبیه خالکوبی ساخته است که می تواند به عنوان دستگاه نظارت بر سلامت مورد استفاده قرار گیرد.

اگر پروژه علمی این تیم به نتیجه برسد، کره جنوبی ممکن است به زودی بتواند دستگاهی را در قالب یک خالکوبی سفارشی ارائه کند که به طور خودکار به کاربر در مورد مشکلات سلامتی احتمالی هشدار می دهد. این ابزار در داخل بدن کاربر قرار می گیرد.

محققان مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) در جنوب غربی سئول جوهر الکترونیکی خالکوبی ساخته شده از فلز مایع و نانولوله های کربنی ساخته اند که به عنوان الکترودهای زنده عمل می کنند.

این دستگاه که به دستگاه الکتروکاردیوگرام (ECG) یا سایر حسگرهای حیاتی متصل است، می تواند ضربان قلب بیمار و سایر علائم حیاتی و مواد شیمیایی مهم مانند گلوکز و لاکتات را به مانیتور ارسال کند. استیو پارک، مدیر این پروژه می‌گوید: «امیدواریم در آینده یک تراشه بی‌سیم ادغام شده با این اسانس را به دستگاه‌های دیگر متصل کنیم تا بتوانیم بین آنها ارتباط برقرار کنیم یا سیگنالی بین بدن ارسال کنیم. و یک “

از نظر تئوری، چنین ابزار نظارتی را می توان در هر جایی از جمله در اتاق بیماران استفاده کرد. این ماده غیر تهاجمی است و از ذرات پایه گالیوم، فلزی نرم و رنگ نقره ای ساخته شده است که در نیمه هادی ها یا واشرهای تحت فشار نیز استفاده می شود. نانولوله های کربنی تزئین شده با پلاتین به هدایت الکتریسیته کمک می کنند و در عین حال دوام بالایی دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا