اخبار استانی

خبرنگاران از ارکان اصلی دموکراسی در جامعه هستند

به روگر استان سمنان; سيد محمد رضا حشمي، استاندار سمنان شامگاه پنجشبنه 6 مرداد 1401 در عين تجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازجليل ازاحبا ازاحب ازادار،از تاريخ تشكيل جلسه در ولايت،گفت:خبرنگار يكي است. راه، تنها یک راه است و تنها یک کلمه، خبرنگار باید حقیقت را به زبان خود بیان کند، بیان خود را روشن کند، با انعکاس واقعیت و امید مسیر را هدایت و مشخص کند.»
وی ادامه داد: رسانه ها، مطبوعات و خبرنگاران، سربازان خط مقدم جهاد هستند تا نشان دهند که مقام معظم رهبری فرمودند که می توانند امید را در جامعه افزایش دهند و به عنوان پل ارتباطی بین مردم ایفای نقش کنند. و مقامات
هاشمی با بیان اینکه خبرنگار باید محقق و شخص حقوقی واقعی باشد و به سرعت و صحت اخبار در بحث توجه کند، گفت:
وی تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه برای برکناری باید فرصت ها و پتانسیل های امیدواری و تقویت روحیه مردم را بیان کنند و ضعف ها و کاستی ها را با صداقت و شفافیت به مدیران منعکس کنند.
وی با اشاره به اینکه سرعت در انتقال اخبار یکی از پارامترهای یک خبرنگار موفق مهم است، گفت: خبرنگاران برای افزایش اتحاد، همبستگی و موفقیت در سطح استان، پیشرو بودن در عرصه های مختلف ضروری هستند. ابعاد و دستیابی به توسعه متوازن است.
وی ادامه داد: سفر به خیر و برکت ریاست محترم جمهوری، تخصیص بیش از 15 هزار میلیارد تومان اعتبار سفر، اجرای موفق طرح عمومی سازی یارانه ها، راه اندازی مجدد 45 واحد تولیدی موجود. و ایجاد حدود 1300 فرصت شغلی جدید.» از این مکان، احداث کاروان خدماتی و گردهمایی مردم در نقاط مختلف استان، موفقیت در اجرای مطلوب طرح ملی مسکن، تأمین زمین برای اجرای طرح ملی مسکن علیرغم نگرانی های موجود، ساخت 975 واحد مسکن روستایی در قالب طرح ملی مسکن در استان، رتبه برتر کشوری در حوزه تعهد به اشتغال، پرداخت 14.4 درصد تسهیلات، رونق تولید در استان، رتبه برتر در بحث پرداخت تسهیلات مسکن، کاهش نرخ بیکاری به زیر 7 درصد، پرداخت تسهیلات وام به بیش از 12 هزار خانواده از محل سفر استان به استان و مواردی از این دست نمونه ای از اقدامات و موفقیت های مطلوبی است که در استان صورت گرفته است.
هاشمی خاطرنشان کرد: تا امروز 62 هزار تن گندم در استان برداشت و خریداری شد که نسبت به سال گذشته 47 درصد رشد داشته و در مجموع 63 درصد به کشاورزان پرداخت شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه از نقد سازنده و منصفانه استقبال می کنم، عنوان کرد: اقدامات ویژه ای برای جلوگیری از شکایت مطبوعات و خبرنگاران در دستور کار است و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
استاندار سمنان گفت: در بحث تقویت مطبوعات، خبرگزاری های برخط و پایگاه های خبری استان از طریق حمایت از نیاز به توسعه متوازن، تا برنامه ریزی های لازم برای گرفتن.

تاریخ:

1401/05/07

دکمه بازگشت به بالا