عمومی

خدمت در مأموریت اربعین قیمت ندارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سردار احمدرضا رادان، در جلسه قرارگاه اربعین اظهار داشت: ما باید قدردان این فرصت و نعمتی که برای خدمتگزاری به زائران برای ما فراهم شده باشیم و از آنجایی که خدمت در فراجا مقدس است خدمت در این مأموریت بزرگ خیلی قیمت دارد.

وی با اشاره به برگزاری موفق این مأموریت بزرگ در سال گذشته افزود: تلاش و زحمات مجموعه عظیم انتظامی و لطف اباعبدالله الحسین (ع) با تحسین مردم از کارکنان فراجا و رضایتمندی مقام معظم رهبری از فراجا همراه شد.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود ما باید با کار جهادی و تلاش شبانه روزی بتوانیم زیرساخت‌هایی لازم برای این کنگره عظیم را فراهم کنیم و با خدمت رسانی بی منت توشه یک سالمان را از زائران بگیریم.

سردار رادان در ادامه با تاکید بر مدیریت بودجه و منابع عنوان داشت: ما باید در موج خدمت باشیم و سرعت و درستی خدمت را در این مأموریت سرلوحه کار خود قرار دهیم.

فرمانده کل انتظامی با اشاره به همکاری رده‌های پلیس در این مأموریت افزود: رده‌های پلیس با برگزاری جلسات متعدد و همکاری، ضعف‌های گذشته را بررسی و برای رفع آن تلاش لازم و مستمر داشته باشند.

سردار رادان افزود: استان ایلام و پایانه مرزی مهران نقطه گلوگاهی است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بازرسی کل فراجا با تشکیل تیم‌های مشترک کیفیت خدمت رسانی به زائران را در پایانه‌های مرزی مورد ارزیابی و سنجش قرار دهد.

وی گفت: تلاش کنید اربعین برای مردم مناطقی که زائران در آنجا تردد دارند خوشایند باشد و تا آنجایی که می‌توانید وسیله و ملزومات مورد نیاز را در همان مناطق و از مغازه‌ها و فروشگاه‌های محلی خرید کنید تا مردم نیز کرم اباعبدالله الحسین را در آن مناطق احساس کنند.

فرمانده کل انتظامی با اشاره به مدیریت زمان سفر زائران اربعین، گفت پلیس راهور با همکاری وزارت راه ترتیبی اتخاذ کند تا مسافران بلیت رفت و برگشت خود را همزمان تهیه کنند تا از این طریق برآوردهای لازم برای بازگشت آنان نیز فراهم شود.

سردار رادان با تاکید بر تسهیل خدمات به زائران بیان داشت: مردم نباید برای تهیه گذرنامه ازدحام داشته باشند و در این راستا با برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی صحیح اقدامات لازم برای صدور گذرنامه برای زائران اربعین حسینی به روزهای آخر موکول نشود.

وی تصریح کرد: نظام وظیفه سازوکارهای لازم برای سفر مشمولان خدمت سربازی را فراهم کند تا جوانان نیز بتوانند در این سفر پر خیر و برکت شرکت کنند.

فرمانده کل انتظامی عنوان داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر با تشدید کنترل در پایانه‌های مرزی افرادی را که اقدام به حمل هر نوع مواد مخدر می‌کنند ضمن ضبط گذرنامه، از خروج آنان از کشور جلوگیری و برخورد قاطع و قانونی را در دستور کار خود داشته باشند.

نصب دستگاه ایکس ری و دستگیری اتباع غیر مجاز در پایانه‌های مرزی، تهیه جدول زمانبندی جهادی برای پیشرفت برنامه‌ها و پروژه‌های در حال ساخت، برخورد قاطع با سارقان، راه اندازی سامانه ارتباطی با زائران و تقویت دیپلماسی مرزی در استان‌های هدف از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که فرمانده فراجا نسبت به اجرای آن تاکید داشت.

دکمه بازگشت به بالا