اخبار استانی

خطیب جمعه ورامین: نگاه دولت در حوزه اقتصادی باید متحول شود/مساله حجاب سلیقه‌ای نیست

اخبار استانی/تهران ختیب جمعه ورامین گفت: باید نگاه نکند در هوزینی کے کے کے کے و آین سکتم به به بومی برومان کند کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه و در خطبه های خود با اشاره به نهمین سالگرد تشکیل حماس اظهار داشت: فتنه سال 88 بسیار پیچیده بود، دشمن وارد جنگ شده بود. انقلاب اسلامی با استفاده از همه ابزار به معنای واقعی کلمه و برخی از شخصیت های سیاسی و با سابقه انقلابی خود نیز از آن استفاده کرد و کسانی که مسئولیت های بالایی در این کشور داشتند دشمن پادوا شدند. اما دست خدا از دست مردم آمد و درام عدد 9 را خورد و در این برهه از تاریخ انقلاب نقش مردم انقلاب و مردم بی بدیل شد.

و با بیان اینکه مردم وفادار به دین و ولایت هستند، گفت: اما در آن وفاداری، مشکلات اقتصادی و فرهنگی زیادی وجود دارد، من کارشناس اقتصادی نیستم، اما می دانم که این وضعیت اقتصادی و بازی با دلار و طلا طبیعی است و قبل نیست، سمعدیً نفوذ فعلی در این حوزه فعال است و در حوزه اقتصادی در حال جنگ هستیم.

امام جمعه از مسئولان کشور خواست اجازه ندهند مشکلات اقتصادی زندگی مردم را با مشکل مواجه کند و افزود: باید نگاه مدیریتی در حوزه اقتصادی تغییر کند و این شرایط به نفع عموم مردم تغییر کند.

وی افزود: نکته دوم در مسائل و مشکلات فرهنگی خاص حجاب این است که مشکل حجاب مشکل افراد بی حجاب نیست. از رفتار بسیاری از مسئولین کشور در این زمینه صمیمانه متاسفم که باید آنقدر بی تفاوت باشیم که برخی از خانواده های شهدا در اماکن متبرکه مظلومانه از حجاب دفاع کنند و برخی نیز بدون حجاب به راه خود ادامه دهند. امیدوارم همه ما به خود بیاییم، این روزها 400 شهید در کشور به شهادت رسیدند، باید به آغوش انقلاب و شهدا بچسبیم.

و ضمن قضاوت برخی از اقدامات مسئولین و مؤمنان و عزیزان بسیج در این عرصه، این اقدامات را ناکافی دانست و گفت: امروز پایگاه های بسیج و هیئت های مذهبی وظیفه دارند در نبرد ترکیبی کنونی. ، با همت و جدیت به میدان آمده اند و مشغول جهاد خواهند بود.

امام جمعه در این مراسم ضمن اشاره به دهمین سالگرد فاجعه این شهر گفت: در دهم سال 57 خون شهیدان کریمه، میرزای و شیرازی بر زمین ریخته شد تا این انقلاب شود. پیروز شد و امروز کثافت رژیم پهلوی مدافع حقوق ملت ایران شده است.» عده ای که جنایات آن روزها را ندیده اند تحت تأثیر این عصر هستند.

و با بیان اینکه در آستانه سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برای ایشان عزیز هستیم، گفت: حاج قاسم الگوی دین راستین، ساده زیستی و حکومت داری بود، همه ما وظیفه داریم، ما تلاش خواهد کرد در راه این شهید بزرگوار مقاومت کند و هرگز این انقلاب و ولایت را تنها نگذارد نقديم

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا