اخبار استانی

دانشکده‌های موضوعی در دانشگاه آزاد خراسان‌ رضوی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار استانی خبرگزاری آنا از مشهد، مراسم تجلیل و معارفه مدیران قدیم و جدید آموزش و پرورش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با حضور محسن مرادی برگزار شد. دانشگاه در فرهنگسرای رفاه واحد مشهد برگزار و توسط سید محسن نبوی کلات به عنوان مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد معرفی و از زحمات داوود بهره پور تقدیر شد.


بیشتر بخوانید:

معاونان جدید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد معرفی شدند


رئیس شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی خراسان رضوی در این نشست بر لزوم ایجاد وحدت رویه برای دستورالعمل‌سازی در سطح واحد دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.

علی اصغر یساقی افزود: در امور نیازمند نصب سند تحول و تعالی دانشگاه هستیم که مورد تاکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی در خصوص راه اندازی دانشکده های موضوعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان رضوی در خراسان رضوی گفت: این دانشکده ها بر اساس سند تحول ایجاد می شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: تصمیم گرفته شده که دانشکده های غیر درآمدزا عمدتاً نظری و غیرعملی حذف و با رشته های جدید که نیاز به زیرساخت های لازم دارد جایگزین شود.

یساقی بیان کرد: در دانشکده موضوعی برای راه اندازی هر دانشکده باید یک دانشکده حذف شود که در این راستا سه دانشکده موضوعی را به تهران پیشنهاد دادیم.

ارائه سیستم اتوماسیون اداری پیشنهادی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار داشت: برای اجرای برنامه ها و بخشنامه های دانشگاه نیازمند حمایت و کمک مدیران ارشد هستیم.

مرادی با اشاره به اینکه پروژه های زیادی در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در حال انجام است، از عدم اراده هیئت علمی برای اجرای آنها انتقاد کرد و گفت: اگر دغدغه، دلسوزی و اعتماد اساتید دانشگاه وجود نداشته باشد. پروژه ها متوقف خواهد شد

وی افزود: با تلاش اعضای هیات علمی این دانشگاه در راس قرار دارد و بهترین پروژه ها اگر بدون زحمت باشد تاثیر چندانی نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان رضوی خراسان رضوی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: باید وارد طرح های الف و ب بشوید چرا که دانشگاه به سمتی می رود که برنامه ریزی جدیدی داشته باشد تا بتوانند برنامه ریزی کنند. برنامه باشد به بهترین شکل ممکن تنظیم شود.

مرادی با اشاره به تمایل دانشگاه آزاد اسلامی برای ارائه اساتید نخبه، گفت: البته جایگاه استاد دانشکده باید مشخص شود و دغدغه و اولویت اصلی او دانشگاه باشد.

دانشکده های موضوعی در دانشگاه آزاد رضوی در خراسان راه اندازی می شود

وی از تهیه و ارائه سامانه جدید اتوماسیون اداری پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی رضوی در خراسان به نهاد مرکزی تهران خبر داد و توضیح داد: به نهاد مرکزی قول دادیم اردیبهشت سال آینده این طرح را ارائه کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی درباره فعالیت های پژوهشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رضوی گفت: هر یک از اعضای هیئت علمی باید در ابتدای سال طرح های تحقیقاتی خود را ارائه و کارنامه تحقیقاتی خود را ارائه و ارزیابی کنند. . در پایان سال.

مرادی با تاکید بر ارزشیابی رشته های دانشگاهی گفت: باید دروس را بازنگری و بازنگری کنیم و رشته های جدید را با توجه به شایستگی های جدید ایجاد کنیم و به سمتی برویم که دانشگاه آزاد اسلامی رضوی در خراسان بتواند با رشته ها رقابت کند. مجتمع آموزش عالی. در شرق.”

وی با تاکید بر اینکه نوگرایی، کارآمدی و تعالی باید سرلوحه کار دانشگاه آزاد اسلامی در استان باشد، تصریح کرد: ما به توان هیئت علمی کار چندانی نداریم. اما ما باید آن مهارت ها را پرورش دهیم و پیشنهادهایی برای تعالی در آموزش کشورمان در کشورمان ارائه کنیم.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا