اخبار استانی

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بزرگترین سازمان آموزش عالی شرق کشور با ۶۱ هزار دانشجو

به گزارش خبرنگار خبرگزاری استان آنا محسن مرادی، صبح چهارشنبه مراسم افتتاحیه «کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری در مدیریت» با حضور دستیاران و مدیران مدیریتی استانداری خراسان برگزار شد. 30000 دانشجو و 480 عضو هیئت علمی. برخی از دانشکده های برخی از استان های دانشگاه آزاد تعداد هیئت علمی بیشتری دارند، به عنوان مثال دانشکده علوم دارای 8 هزار دانشجو و حدود 120 هیئت علمی است.

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در چهار دهه فعالیت خود بیش از 129 هزار فارغ التحصیل داشته است

وی با اشاره به دستاوردها و دستاوردهای این دانشگاه گفت: ده نفر از دانشمندان برتر دنیا که تنها دو درصد از دانشمندان برتر دنیا هستند در این دانشگاه مشغول به کار هستند. ما دومین دانشگاه از نظر شاخص های رتبه بندی در سطح واحدهای دانشگاه آزاد در کشور هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در چهار دهه فعالیت خود بیش از 129000 دانشجو فارغ التحصیل کرده است که در کل جامعه ایران و جهان نقش آفرینی می کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی افزود: بیش از 65 درصد مدیران کشور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی هستند. از سه میلیون دانشجو، یک میلیون و 200 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند. बेश अज वेश نوار 43 درصدی در بیش از 400 ماه فقط یک مرکز دانشگاهی در کشور داریم. بنابراین کمتر کسی است که با نقش دانشگاه آشنا نباشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان با 17 واحد و مرکز دانشگاهی، 800 هیات علمی و 61 هزار دانشجو بزرگترین سازمان آموزش عالی شرق کشور است. در سطح استان 2100 نفر پرسنل داریم که 800 نفر از آنها هیئت علمی هستند. ما بزرگترین سازمان آموزش در شرق کیشور هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی امروز به مدد مدیران شایسته و دلسوز خود در فضای رقابتی فعال است.

مرادی با اشاره به تجهیزات کارگاهی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان دارای حدود 500 آزمایشگاه و کارگاه با سرمایه ای بالغ بر 1000 میلیارد تومان و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی است. در برخی واحدها دستگاه هایی داریم که شبیه به دستگاه های رویه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان با انتقاد از برخی محدودیت‌های ایجاد شده برای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد قابل مقایسه با موسسات غیرانتفاعی نیست.

منظور از دانشگاه آزاد اسلامی است: یکی از اقدامات اصلی دانشگاه در دانشگاه، تعامل اجتماعی و ارتباط دانشگاه با محیط پیرامون خود است که یکی از قطب های اجتماعی در این امر، نظم نخبگان است. و امنیت کشور این است که سعی کنیم با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشیم.

و در جمع یاران و فرماندهان ارتش خراسان کاندیداتوری خود را با حضور نخبگان شما اعلام کردم و در سایه این تعاملات می توانیم بخشی از وظیفه خود را در قبال جامعه پیرامون خود به بهترین نحو انجام دهیم. .

در کنار این مراسم «کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری در مدیریت» ویژه دستیاران و فرماندهان ویژه نیروی اداری استان خراسان با تدریس دکتر مرادی و با حضور سردار تقوی فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد. نیروی اداری استان که تا ظهر به طول انجامید.

این کارگاه آموزشی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان و با همکاری فرماندهی اداری استان برگزار شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا