اخبار استانی

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

حمید طاهری در گفتوگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در تشریح برجسته ترین فعالیت های دانشگاه آزاد واحد اسلامی قائنات در سال 1400 و برنامه های این دانشگاه در سال 1401 اظهار کرد: ساخت المان شهدای گمنام، اختراع دستگاه تولید ماده ضدعفونی کننده دست و سطح هیپو کلرو اسید Hocl ، تولید و عرضه کودهای مایکوریزه مخصوص مزارع زعفران در ایستگاه تحقیقات زرشک و زعفران ازجمله ها و فعالیت های این دانشگاه در سال گذشته در حوزه های مختلف بوده است.

وی، تولید لباس های مخصوص ضدعفونی توسط شرکت فرپویان برای درمان کادر، ترکیب آموزش مجازی و حضور در برخی از دروس و راهاندازی و بارگذاری سایت جدید دانشگاه از سرور سازمان مرکزی را از سایر فعالیت های واحد قائنات عنوان و بیان کرد: بهترین رخداد این دانشگاه ساخت المان شهدا و استخر ۲ هزار متر مکعبی ذخیره شده آبهای سطحی و ساخت و ساز و راهاندازی درمانگاه و استقرار دندانپزشک دح

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در تشریح برنامه های آینده این دانشگاه اظهار کرد: تغییر کاربری اراضی مزروعی دانشگاه به مسکونی برای اختصاص به تعاونی مسکن و اعضای هیئت علمی، تقویت هیئت علمی حوزه علوم پزشکی و نظارت بر بخش خارجی رشته عمل، راهاندازی درمانگاه شبانه روزی و جذب دانشجو ازجمله برنامش.

به گفته طاهری ، شهرستان کهن و قائنات تاریخی دومین شهر پرجمعیت استان خراسان جنوبی و پایتخت محصولا

عنوان کرد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات سال ۱۳۷۹ به عنوان مرکزی از واحد مشهد فعالیت خود را آغا دا. اکنون این دانشگاه دارای ۲۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۶۰ استاد مدعو، ۳۳ کارمند و حدود هزار و ۴۰۰ دانش.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات رشته های دانشگاه را 65 دانست و اضافه کرد: دو رشته دکتری، 13 رشته کارشناسی ارشد و 50 رشته کارشناسی ارشد و کاردانی در واحد قائنات فعال و رشته حدود 6 هزار و 500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. .

به گفته طاهری در حوزه مدارس سما دو دبستان دخترانه و پسرانه با حدود 600 دانشآموز مشغول فعالیت هستند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائنات در دو سال اخیر 20 درصد رشد دانشجویی و 40 درصد رشد دانشآموزی است.

انتهای پیام / ۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا