اخبار استانی

دانشگاه آزاد سبزوار چه گروه‌هایی به رویداد گام دوم معرفی کرده است؟

قاسم قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در سبزوار در تشریح توانمندی‌ها، برن گفت. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار به منظور حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به گذشت بیش از سه ماه از ابلاغ اعلامیه اعلام کرد: در اجرای برنامه‌های اجرایی گام دوم دانشگاه با محوریت ارائه برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، واحد سبزوار نیز همگام و همگام است. همسو با سایر واحدهای کشور به معرفی فناورانه و نوآورانه خود اقدام کرده است.

وی افزود: واحد دانشگاهی سبزوار با در نظر گرفتن اهداف و محتویات سند آمایش استان خراسان رضوی کوشیده است با مشارکت فعال خود در این رویداد، بخشی از این وظیفه مهم و خطیر را انجام می‌دهد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار اکنون با محل قرارگیری منطقه‌ای در زمینه تحقیقات و پژوهش و در قالب گروه‌های پژوهشی در رویداد گام دوم مشارکت خواهد داشت.


بیشتر بخوانید:

رویداد ملی گام دوم ; سرمایه‌گذاری و حمایت از فناورانه

معرفی ۵۰ گروه دانشگاه آزاد آباده از حضور در رویداد ملی گام دوم

معرفی ۱۳ واحد فناور به سامانه رویداد گام دوم از سوی دانشگاه آزاد قوچان


رئیس دانشگاه آزاد سبزوار در پاسخ به این پرسش که چه تعداد گروه و زیرساخت پژوهشی، ایده و استارت‌آپ، شرکت‌های فناور و خلاق و … از واحد سبزوار به رویداد گام دوم دانشگاه معرفی خواهند شد؟ عنوان کرد: واحد سبزوار با معرفی سه گروه پژوهشی، یک استارت‌آپ و بیش از سه طرح درباره چالش فناوری بهینه‌سازی موتورهای الکتریکی، پنج طرح مربوط به رویداد نوآوری بهینه‌سازی موتورهای الکتریکی، چهار شرکت فناور و یک هسته فناور در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی حضور واهد داشت.

قاسمی در پاسخ به این پرسش که در بیان شعار سال با عنوان «تولید، دانش‌بنیان، کارآفرین» و دکتر طهرانچی در به کارگیری ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌ها برای این کار، توانمندی‌های دانشگاهی سبزوار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ توضیح داد: به‌دنبال ترسیم نقشه راه سال ۱۴۰۱ توسط رهبری با شعار «تولید، دانش‌بنیان و کارآفرین»، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با حمایت از این ایده و با توجه به اینکه دانشگاه‌ها می‌توانند نقش راهبردی در رشد اقتصادی کشور داشته باشند، نقش بسیار مهم و مهمی دارند. انجمنی برعهده خواهد داشت.

وی متذکر: در واحد سبزوار با توجه به حضور و استقرار بیش از پنج مرکز و هسته فناور در مرکز رشد و وجود مزرعه کشاورزی و چاه آب در مرکز جوین، تحقق این مهم، ساده و ممکن خواهد بود. با توجه به تغییر تصمیمات اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی و همت بر تربیت افراد کارآفرین و بررسی راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان که در توسعه و ایجاد، توانمندی‌های واحد از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود، شاهد رشد و توسعه بیشتر در عرصه‌های علمی و پژوهشی بود. .

به گزارش آنا، اوایل آبان ۱۴۰۰ روح الله دهقانی فیروزآبادی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری مراسم ملی با عنوان «گام دوم» را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به تصویب رسید و به دنبال آن بخشنامه دی ۱۴۰۰ به رؤسای دانشگاه استانی رسید. سراسر کشور اعلام شد تا همه یکدست برای این رویداد مهم آماده شوند.


بیشتر بخوانید:

فعالیت دانشگاه آزاد خوزستان در رویداد ملی گام دوم با شناسایی ۵۳۲ تیم

وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد در رویداد ام دوم چگونه است؟

معرفی ۲۸ شرکت دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی فارس به رویداد ملی گام دوم


رویداد ملی گام دوم فرصتی است تا تیم‌های راه‌یافته واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در این رویداد، ایده‌های فناورانه و محصولات دانش‌بنیانی خود را به بزرگ‌ترین صنایع کشور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ارائه دهند.

رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، فعالیت‌ها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌زایی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰. گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارتآپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

رویداد ملی گام دوم از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران و بخشی از فعالیت های ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم برگزار می شود. مهندسی، علوم انسانی و … عرضه خواهد شد.

انتهایپیام / ۴۱۰۳/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا